Obserwuj w Google News

Znamy nowego trenera polskiej kadry B. Małysz dokonał wyboru

1 min. czytania
05.05.2023 15:39
Zareaguj Reakcja

David Jiroutek ma zostać ogłoszony nowym szkoleniowcem polskiej kadry B skoczków narciarskich - poinformował TVP Sport. Czeski trener ma zastąpić na tym stanowisku Macieja Maciusiaka, który pełni tę funkcję od sezonu 2018/19.

David Jiroutek
fot. FIS Ski Jumping/YouTube screen

David Jiroutek pierwsze kroki w roli szkoleniowca stawiał w 2008 roku, kiedy objął posadę trenera kadry B reprezentacji Czech. W następnym roku przejął główną kadrę, z którą był związany do sezonu 2013/14. Później przeniósł się do Rosji, gdzie wspólnie z Matjazem Zupanem opiekował się tamtejszym zespołem. W 2018 roku wrócił do Czech, ponownie obejmując funkcję trenera kadry B. Ze stanowiskiem pożegnał się w styczniu 2020 roku. Przez kolejne dwa lata był głównym szkoleniowcem francuskiej drużyny.

David Jiroutek nowym trenerem kadry B polskich skoczków

"Do waszego kraju zawsze miałem blisko, bo mieszkałem w Harrachovie. Zadzwonił do mnie Thomas i zapytał, czy chciałbym pracować z jedną z najsilniejszych nacji na świecie. Chcę tego spróbować, więc zdecydowałem się przyjąć propozycję" - cytuje jego słowa portal tvpsport.pl.

Według informacji TVP Sport asystentem Jirouteka zostanie Radek Żidek, który za kadencji Maciusiaka także pełnił tę funkcję. Władze Polskiego Związku Narciarskiego mają wydać oficjalny komunikat w tej sprawie w połowie maja. Nadal pod znakiem zapytania stoi trener polskich skoczkiń. Jak informował serwis sport.pl potencjalnym kandydatem ma być Harald Rodlauer.

RadioZET.pl