,

Czekali, czekali i się nie doczekali. Konkurs w Planicy przełożony!

31.03.2023 17:10

Piątkowy konkurs lotów w Planicy został przełożony! Mimo że organizatorzy wielokrotnie opóźniali jego rozpoczęcie, pogoda nie pozwoliła na skakanie. - Staraliśmy się zrobić wszystko, co mogliśmy, ale wiatr dziś z nami wygrał - powiedział Borek Sedlak. Konkurs został przesunięty na sobotę na godzinę 8.45.

Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

Cykl Planica 7 to ostatnie wyzwanie dla skoczków narciarskich w tym sezonie. Rywalizacja na Letalnicy i loty pod 240. metr co roku są wielkim świętem dla kibiców oraz zawodników, którzy po tej imprezie rozjadą się na zasłużone urlopy. Trener Thomas Thurnbichler jeszcze przed zmaganiami zdobył się na pierwsze podsumowanie pierwszego okresu swojej pracy z reprezentacją Polski.

- Nareszcie czeka nas ostatnie z tegorocznych wyzwań. To był dość długi sezon, dla nas jednak była to zima pełna sukcesów. Myślę, że przywróciliśmy drużynę na właściwe tory i zamierzamy cieszyć się wspaniałymi lotami naszych zawodników na koniec Pucharu Świata - mówił austriacki szkoleniowiec. Niestety w kwalifikacjach, które zaliczane są do klasyfikacji generalnej Planica 7, odpadło aż dwóch biało-czerwonych, debiutujący na słoweńskim "mamucie" Paweł Wąsek i Jan Habdas.

Lepiej spisali się jego koledzy. Kamil Stoch, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł zajęli miejsca 10-12, a ostatni z nich wyśrubował rekord życiowy do poziomu 227,5 m. W konkursie zaprezentuje się też 32. w prologu Andrzej Stękała. W zawodach wystąpi 40 skoczków.

Konkurs indywidualny w Planicy przełożony na sobotę

Konkurs pierwotnie miał rozpocząć się w piątek o godzinie 15.00. Z powodu silnie wiejącego wiatru kilkukrotnie go przekładano. Ostatecznie po godzinie 17.00 podjęto decyzję o przesunięciu go na sobotę. Tym samym zawodnicy wystartują w konkursie indywidualnym o godzinie 8.45, by o 10.00 przystąpić do zaplanowanego już wcześniej na ten dzień konkursu drużynowego.

Przypomnijmy, że kwalifikacje wygrał Anze Lanisek, który może jeszcze wyprzedzić Dawida Kubackiego w "generalce" PŚ. Polaka nie ma w Słowenii z powodu choroby żony. Kryształową Kulę zapewnił już sobie Halvor Egner Granerud, który jest też liderem klasyfikacji w lotach.

RadioZET.pl/skijumping.pl

Logo radiozet Dzieje się