Obserwuj w Google News

Mistrzowski skok. Tak Kubacki pofrunął po medal mistrzostw świata

1 min. czytania
03.03.2023 20:14
Zareaguj Reakcja

Dawid Kubacki zaprezentował się z fantastycznej strony podczas piątkowego konkursu mistrzostw świata w Planicy. Polak w drugiej serii oddał skok na odległość 135 metrów, dzięki czemu wywalczył brązowy medal.

Dawid Kubacki
fot. Twitter screen/Eurosport Polska

Dawid Kubacki po pierwszej serii był na czwartym miejscu. Polak do samego końca liczył się w walce o miejsca dające medale i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Wszystko dzięki drugiej próbie, gdzie skoczył 135 metrów.

Redakcja poleca

Tak Kubacki poleciał po brązowy medal MŚ w Planicy

Po drugim skoku Kubacki wyprzedził Stocha i przez chwilę był nawet liderem. Niestety pod koniec konkursu z fantastycznej strony pokazał się Timi Zajc i Ryoyu Kobayashi. Słoweniec zdeklasował konkurencje i skoczył 137 metrów, co dało mu złoto. Japończyk natomiast uzyskał 129.5 metra, jednak dzięki świetnej pierwszej próbie znalazł się na drugim miejscu.

Przypomnijmy, że to już drugi medal wywalczony przez biało-czerwonych w Planicy. Tydzień temu Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej.

Kubacki nie będzie miał zbyt dużo czasu na cieszenie się z brązowego medalu. Już jutro rusza konkurs drużynowy, gdzie oprócz Kubackiego zobaczymy Piotra Żyłę, Kamila Stocha i Aleksandra Zniszczoła. Początek zmagań od godziny 16:30.

RadioZET.pl/Eurosport