,

Wicemistrz olimpijski wraca na skocznie. Chce oddać ostatni skok

25.03.2023 12:38

Cene Prevc, który przed sezonem 2022/23 sprawił olbrzymią sensację, ogłaszając koniec kariery powraca na skocznię. Słoweniec zapowiedział, że udaje się do Planicy, gdzie chce godnie pożegnać się z kibicami i oddać swój ostatni skok.

Cene Prevc
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Cene Prevc w wieku 26 lat podjął zaskakującą decyzję o odłożeniu nart na dobre i pożegnanie się z karierą skoczka. Chociaż wicemistrz olimpijski na ZIO w Pekinie z konkursu drużynowego nie wziął udziału w żadnych zawodach tego sezonu Pucharu Świata, pojawi się w Planicy, żeby oddać swój ostatni skok.

loader

"Chcę pożegnać się z kibicami w Planicy ostatnim skokiem. Nie będzie to oficjalny skok, ale taki oddany pomiędzy dwiema seriami. To będzie prawdziwe pożegnanie w miejscu, które jest moim ulubionym" - cytuje słowa zawodnika serwis skijumping.pl.

Pożegnanie Cene Prevca w Planicy

Jeden z braci Prevców usiądzie na belce startowej podczas drużynówki na Letalnicy.

"Wiosną zdałem sobie sprawę, że inne cele stanowią dla mnie większe wyzwanie niż skakanie i że będę spał spokojniej, jeśli zrobię coś w innych dziedzinach. Z tego powodu prawie już nie trenowałem. Dla zabawy skoczyłem jeszcze kilka razy. Studia na kierunku elektrotechnika rozpoczynam w październiku. Chcę ukończyć studia policealne z zakresu gospodarki wiejskiej i krajobrazowej. Jeśli chodzi o skoki, oznacza to, że w przyszłym sezonie nie będę startował w Pucharze Świata" - mówił Cene Prevc w rozmowie z portalem siol.net.

Weekend kończący sezon 2022/23 Pucharu Świata odbędzie się w Planicy w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się