Obserwuj w Google News

Apoloniusz Tajner ocenił rządy PiS-u. Nie musiał mówić wiele

1 min. czytania
16.08.2023 17:15
Zareaguj Reakcja

Apoloniusz Tajner w krótkich słowach skomentował ostatnie osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, sprytnie porównując działania polityków do rywalizacji skoczków. - Skok z upadkiem - skwitował były trener m.in. Adama Małysza i prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Jarosław Kaczyński, Apoloniusz Tajner
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Apoloniusz Tajner został bohaterem jednego z filmików Platformy Obywatelskiej w mediach społecznościowych. Na pytanie, jakie noty za styl wystawiłby PiSowi za osiem lat rządzenia, odpowiedział: "Skok z upadkiem. 10,5". Zapytany został też o to, czy Jarosława Kaczyńskiego czeka w październiku twarde lądowanie. - Zeskoki bywają twarde. Jest to wielce prawdopodobne - powiedział.

Apoloniusz Tajner o rządach Prawa i Sprawiedliwości - WIDEO

Tajner niedawno zakończył pracę w Polskim Związku Narciarskim i teraz więcej czasu może poświęcić polityce. W sierpniu został kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP w okręgu nr 27 (Bielsko-Biała) w wyborach parlamentarnych, ogłoszonych na 15 października tego samego roku.

W latach W latach 2006–2022 pełnił funkcję prezesa PZN. Wcześniej z sukcesami prowadził polską kadrę, w której występował Adam Małysz. Za czasów współpracy z Tajnerem "Orzeł z Wisły" trzykrotnie wygrywał Puchar Świata. Do tego dołożył m.in. zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, a także trzy złote medale mistrzostw świata. Co ciekawe to właśnie Małysz w 2022 roku zastąpił go w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

RadioZET.pl/AN