Alexandria Loutitt
  • Loutitt
  • Alexandria Loutitt (2)
  • Alexandria Loutitt (4)
  • 9 Zobacz
fot. Darko Bandic/Associated Press/East News

Alexandria Loutitt sprawiła jedną z największych niespodzianek mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. 19-letnia Kanadyjka pokonała wszystkie rywalki i sięgnęła po złoty krążek na dużym obiekcie. Młoda zawodniczka nie tylko doskonale prezentuje się na skoczni, ale także poza nią.

Alexandria Loutitt jest jeszcze juniorką. W tym roku sięgnęła po złoty krążek mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej, a w środę sprawiła sensację, dokładając do swego dorobku złoto wśród seniorek. Po skokach na 134,5 m oraz 136,5 m pokonała mistrzynię olimpijską z Pjongczangu Maren Lundby oraz dwukrotną srebrną medalistkę IO Katharinę Althaus.

- Po cichu marzyłam o dobrym, nawet bardzo dobrym starcie. Ale o tytule, to... chyba nie. Konkurs dla mnie przebiegł fenomenalnie, to bardzo miłe uczucie zostać mistrzynią świata - przyznała Kanadyjka. To pierwszy złoty krążek tego kraju w MŚ w skokach narciarskich.

Alexandria Loutitt - galeria, zdjęcia

"Czuję się niewiarygodnie. Mistrzyni świata na mojej »domowej skoczni«" - dodała Loutitt w mediach społecznościowych. Chociaż pochodzi z Calgary, to właśnie w Planicy na co dzień trenuje. Jej pierwszym szkoleniowcem był Polak Tadeusz Bafia.

- To genialna dziewczyna. To jest dla mnie szok, jak łatwo jej to przyszło. Ciężko uwierzyć, ona ma taką energię i swobodę w tym sezonie, taką pewność siebie, że z drugiej strony w ogóle nie powinno mnie to dziwić. A dziwi, że pod presją skoczyła w finale tak pięknie. Zaraz to sobie na spokojnie obejrzę. Na normalnej skoczni jej trochę nie wyszło, ale teraz wszystko sobie powetowała. Brakuje słów, naprawdę - zdradził Bafia w rozmowie z Michałem Chmielewskim z TVP Sport.

19-latka zachwyca nie tylko talentem, ale także urodą. Jest urocza, zaraża uśmiechem, a przy tym - jak twierdzi trener - "szatańsko skuteczna". Poniżej prezentujemy kilka zdjęć nowej mistrzyni świata Alexandrii Loutitt, o której w najbliższych latach może być naprawdę głośno.

RadioZET.pl/PAP/sport.tvp.pl