,

Adam Małysz zapewnił Kubackich o wsparciu. Skoczek odpisał prezesowi PZN

20.03.2023 20:06

Głosy wsparcia dla Dawida Kubackiego i jego żony Marty spłynęły już od najlepszych zawodników Pucharu Świata, trenera kadry Thomasa Thurnbichlera, a także prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Adama Małysza.  - Wspieramy Dawida jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma – powiedział Małysz w rozmowie z Interią.

Adam Małysz wysłał do Dawida Kubackiego sms-a w sprawie pomocy. Skoczek odpisał
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Dawid Kubacki w niedzielę poinformował, że nie wystartuje w ostatnim konkursie cyklu Raw Air, a w poniedziałek podzielił się z kibicami dokładnymi powodami absencji. Przyznał także, że w tym sezonie nie wystartuje już w Pucharze Świata.

"Mój nagły powrót do domu.... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze" - napisał Kubacki na Instagramie.

O sytuacji najlepszego polskiego skoczka tego sezonu wypowiedział się Adam Małysz. - Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma - stwierdził Małysz w rozmowie z Interią.

Adam Małysz napisał sms-a do Dawida Kubackiego 

Małysz dodał też, że napisał do skoczka sms-a, w którym zaoferował mu pomoc.  -Odpisał: "Tak, oczywiście, dziękuję - mówił Małysz. W sprawie Dawida i Marty Kubackich wypowiedział się też trener polskiej kadry, Thomas Thurnbichler. Austriak był wyraźnie poruszony z powodu choroby żony naszego skoczka i przyznał, że modli się za całą rodzinę.

"Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze" - napisał szkoleniowiec na Twitterze.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Polak jest aktualnie wiceliderem klasyfikacji generalnej.

RadioZET.pl/Interia/PAP

Logo radiozet Dzieje się