Obserwuj w Google News

Adam Małysz walczy z żywiołem. Dramat legendy skoków

1 min. czytania
28.08.2023 22:06
Zareaguj Reakcja

Potężna ulewa nawiedziła Wisłę, a żywioł dał się we znaki jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Adam Małysz za pośrednictwem Instagrama opublikował nagranie, na którym widać, że doszło do całkowitego zalania Galerii Sportowych Trofeów należących do legendy skoków narciarskich. "Staramy się naprawić szkody" - napisał "Orzeł z Wisły".

Adam Małysz
fot. Damian Klamka/East News

Przez Polskę przetaczają się ulewy i silne burze. Zjawiska nie oszczędziły zwłaszcza południowych terenów, w tym Wisły. W związku z silnymi opadami deszczu doszło do zalania Galerii Sportowych Trofeów Adama Małysza. Muzeum zostało całkowicie zalane, a materiały wideo pojawiły się na profilu na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

"Z powodu silnych opadów deszczu, które nawiedziły całą Wisłę w ubiegły weekend, moja Galeria Sportowych Trofeów została całkowicie zalana. Obecnie staramy się naprawić szkody wyrządzone przez powódź, aby jak najszybciej móc się dla Was ponownie otworzyć. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy w opisie.

Nowe alerty IMGW, zacznie się w nocy. Pół Polski w strefie zagrożenia

Przypomnijmy, że Galeria Sportowych Trofeów Małysza powstała w 2007 roku. W środku kibice mogli oglądać m.in. Kryształowe Kule, czy medale z Zimowych Igrzysk Olimpijskich z Salt Lake City i Vancouver należące do "Orła z Wisły". Poza krążkami w muzeum znajdował się kombinezon skoczka, czy plastrony lidera Pucharu Świata oraz inne sportowe pamiątki.