,

Małysz przekazał nowe informacje o Marcie Kubackiej. "Ugięły się pode mną nogi"

21.03.2023 18:26

Marta Kubacka przebywa obecnie w szpitalu w stanie ciężkim. Adam Małysz w rozmowie z "Faktem" przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia żony Dawida Kubackiego. - Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem o tym, to nogi aż mi się ugięły - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Małysz przekazał nowe informacje o Marcie Kubackiej. "Ugięły się pode mną nogi"
fot. East News

Dawid Kubacki w poniedziałek na Instagramie poinformował, że dla niego ten sezon już się zakończył. Najlepszy polski skoczek podjął taką decyzją w związku z chorobą małżonki. "Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie" - napisał Polak, który z tego powodu nie wystąpił w finałowych zawodach cyklu Raw Air 2023 w Vikersund.

Nowe informacje nt. sytuacji Marty Kubackiej

Adam Małysz w rozmowie z "Faktem" przekazał najnowsze informacje na temat sytuacji Marty Kubackiej. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zapewnił, że żona Dawida Kubackiego jest pod opieką najlepszych specjalistów.

Zobacz także: Dziennikarz opowiedział o sytuacji Dawida Kubackiego. "Znam ich oboje"

- Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi. Mocno, mocno trzeba trzymać kciuki, za to, żeby wszystko dobrze się ułożyło i powiodło. Żeby Marta wróciła do zdrowia, a Dawid do skoków - powiedział Adam Małysz w rozmowie z "Faktem".

Małysz poruszony sytuacją rodziny Kubackich

Małysz w wywiadzie wyznał, że był mocno poruszony całą sytuacją. - Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia. Człowiek czasem nie docenia tego, co ma. Dopiero, jak coś się wydarza, to zaczyna myśleć o tych rzeczach, które mogą się wydarzyć. Niestety człowiek docenia, co ma, gdzieś dopiero po jakimś nieszczęściu - dodał prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Jak poinformował wcześniej w rozmowie z "Interią", Kubaccy mogą liczyć na pomoc od PZN. - Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma - zagwarantował.

RadioZET.pl/Fakt/Interia

Logo radiozet Dzieje się