Adam Małysz pracował na to przez wiele lat. Teraz musiał ustąpić

15.03.2023 10:47

Adam Małysz przez wiele lat zajmował drugie miejsce w klasyfikacji zawodników z największą liczbą miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata. We wtorek musiał jednak ustąpić miejsca Stefanowi Kraftowi, który teraz ma przed sobą już tylko Janne Ahonena.

Adam Małysz
fot. Pawel Murzyn/East News

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że wynik Małysza, nie mówiąc już o Ahonenie, jest nie do pobicia. "Orzeł z Wisły" aż 92 razy w karierze stawał na podium Pucharu Świata. Jego wyniku nie zdołały pobić takie legendy jak Kamil Stoch, Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern czy Simon Ammann. Pojawił się jednak Stefan Kraft, który podczas Raw Air 2023 najpierw wyrównał wynik Małysza, a potem go pobił.

Austriak ma teraz przed sobą już tylko Janne Ahonena. Wyprzedzić Fina będzie mu jednak niezwykle trudno, bowiem ten w trakcie swojej kariery stawał na podium zawodów Pucharu Świata aż 108 razy!

Stefan Kraft pokonał Adama Małysza w prestiżowej klasyfikacji

Mimo że Kraft wyprzedził Małysza w tej prestiżowej klasyfikacji, wciąż daleko mu do Polaka pod względem tytułów. Austriak ma na koncie dwie Kryształowe Kule za zwycięstwo w Pucharze Świata, a "Orzeł z Wisły" aż cztery. Jeden z najwybitniejszych sportowców w historii naszego kraju może pochwalić się też aż czterema złotymi medalami mistrzostw świata i to wszystkimi w konkursach indywidualnych. Kraft ma na koncie trzy takie tytuły.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że Kraft w tym roku skończy dopiero 30 lat. A to oznacza, że na pobicie wyników Małysza czy Ahonena wciąż ma jeszcze sporo czasu. Polak kończył karierę w wieku 34 lat, Fin w Pucharze Świata skakał do "czterdziestki".

loader

RadioZET.pl