Obserwuj w Google News

Adam Małysz: Dawid musi ułożyć to tak, by więcej czasu spędzać w domu

2 min. czytania
08.05.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Adam Małysz w rozmowie z Szymonem Majewskim opowiedział o przygotowaniach Dawida Kubackiego do nowego sezonu. - Musi ułożyć to tak, by trochę więcej czasu mógł spędzać w domu z żoną - powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego w audycji "Nie mam pytań".

Adam Małysz, Dawid Kubacki
fot. Pawel Murzyn/East News / Darko Bandic/Associated Press/East News

Dawid Kubacki przeżył prawdziwy dramat pod koniec poprzedniego sezonu Pucharu Świata. Z powodu poważnych problemów zdrowotnych żony musiał zrezygnować ze startów i walki o podium klasyfikacji generalnej. Na szczęście Marta Kubacka wróciła do zdrowia i - co potwierdził nam Adam Małysz - Dawid mógł wrócić do treningów.

- Cały czas jestem w kontakcie z trenerem Thomasem Thurnbichlerem. To do niego i Dawida należy zadanie, jak ułożyć przygotowania do sezonu, by też Dawid trochę więcej czasu mógł spędzić w domu. Widać po nim, że on chce kontynuować karierę. Wiem, że z żoną poukładali sobie pewne sprawy i to dobrze funkcjonuje - powiedział prezes PZN w rozmowie z Szymonem Majewskim. - Na pewno nie będzie to proste, aby było tak jak wcześniej, ale myślę, że sobie poradzą - podkreślił Małysz.

Marta Kubacka: Gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było…

O ostatnich wydarzeniach coraz częściej mówi też sama Marta Kubacka. "Blizny, blizny jedne z nielicznych, które mam na swoim ciele. Prawda jest taka gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było… Przyczynił się do tego sztab ludzi i ich praca, począwszy od szybkiej reanimacji mnie w domu przez bliskich (bardzo dziękuje), przez cały personel szpitali, w których byłam, a skończywszy na Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu" - przekazała w ostatnim wpisie na Instagramie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Marta Kubacka była reanimowana. Żona skoczka opowiedziała o dramacie

RadioZET.pl