,

Żona Stocha bije na alarm. Prawdziwy skandal w świecie skoków

13.01.2022 18:06

Ewa Bilan-Stoch zabrała głos ws. książki Waltera Hofera. Okazało się, że na okładce zamieszczono wizerunki polskich skoczków, na co zareagowała żona trzykrotnego mistrza olimpijskiego. - Z wizerunku zawodników skorzystano bezprawnie - napisała.

Kamil Stoch i Ewa Bilan-Stoch
fot. ewabilanstoch/instagram screen

Walter Hofer w latach 1992-2020 pełnił funkcję dyrektora zawodów Pucharu Świata. Po sezonie 2019/20 jego miejsce zajął Sandro Pertile, a 66-latek został konsultantem przy pracach nad planem organizacji konkursów skoków na ZIO, które w 2026 roku odbędą się w Val di Fiemme.

W międzyczasie Hofer napisał 150-stronicową książkę "An-Tin Ji. Więcej niż sport, więcej niż miłość. O ile Austriak postawił na stworzenie powieści, a dokładniej romansu. Jednak o wiele większą uwagę przykuł inny fakt, gdzie na okładce zamieszczono wizerunki polskich skoczków.

Wizerunek Stocha bezprawnie wykorzystany. Reakcja żony skoczka

- Z kim mogę skontaktować się w sprawie okładki? Z wizerunku zawodników skorzystano bezprawnie - napisała Ewa Bilan-Stoch na Twitterze.

Okazało się, że biało-czerwoni zostali dodanie jedynie do polskiej wersji okładki. Na oryginalnej niemieckiej okładce sportowców nie umieszczono.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się