Obserwuj w Google News

Zmiany w programie Turnieju Czterech Skoczni. Będą nowe kwalifikacje

2 min. czytania
04.01.2022 17:35
Zareaguj Reakcja

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że w związku z przeniesieniem wtorkowego konkursu z Innsbrucka do Bischofshofen środowe zawody poprzedzą nowe kwalifikacje. Poprzednie zostały anulowane.

Piotr Żyła
fot. PAP/Grzegorz Momot

Zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni środowy konkurs w  Bischofshofen, który został przeniesiony we wtorek z Innsbrucka, poprzedzą kwalifikacje - poinformowano. We wtorek zmagania na Bergisel uniemożliwił zbyt silny wiatr.

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

Zmiany w programie TCS. Będą nowe kwalifikacje w Bischofshofen

W środę skoczkowie na godzinę 11:30 mają zaplanowany trening, o 13:00 mają się rozpocząć kwalifikacje, a o 16:30 konkurs.

Redakcja poleca

TCS zakończy się w czwartek, kolejnym konkursem w Bischofshofen. Taka sama sytuacja miała miejsce w sezonie 2007/2008, kiedy również dwa razy skakano na obiekcie im. Paula Ausserleitnera.

Ryoyu Kobayashi liderem Turnieju Czterech Skoczni, Polacy tłem dla rywali

Po dwóch konkursach prowadzi Ryoyu Kobayashi, który Złotego Orła zdobył już w edycji 2018/2019. Japończyk wygrał zmagania w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

Polacy, którzy w ostatnich latach nadawali ton tej imprezie, tym razem są tylko tłem. W poniedziałek kwalifikacji nie przebrnął ubiegłoroczny triumfator TCS Kamil Stoch i został wycofany z zawodów. W stawce pozostało pięciu biało-czerwonych: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. W klasyfikacji cyklu najwyżej - na 22. miejscu - plasuje się Żyła.

RadioZET.pl/PAP