,

Walter Hofer odejdzie z funkcji dyrektora Pucharu Świata

Krzysztof Sobczak
03.10.2018 15:24

Sezon 2019/2020 będzie ostatnim, w którym Walter Hofer będzie pełnił funkcję dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Austriak jest nim od 26 lat.

Walter Hofer odejdzie z Pucharu Świata
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EASTNEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Sezon 2019/2020 będzie moim ostatnim w roli dyrektora Pucharu Świata. Nie jest to jednak moja decyzja, lecz kolej rzeczy uwarunkowana moim wiekiem. Ostatni sezon mojej przygody może być niesamowity, więc nie zamierzam się poddawać - powiedział 63-letni Hofer w rozmowie ze skijumping.pl.

Zobacz także

Walter Hofer odchodzi z PŚ

Walter Hofer - obok skoczków i trenerów - jest najbardziej rozpoznawalną postacią w skokach narciarskich. To on kieruje karuzelą, którą pokochała cała Polska.

Austriak nie jest jednak ulubieńcem kibiców. Zarzuca mu się m.in. niepotrzebne przeciąganie konkursów i narażanie zawodników na kontuzje, wprowadzenie przeliczników za wiatr (wielu wciąż krytykuje tę zmianę) oraz niezrozumiałe decyzje odnośnie kalendarza. Trzeba mu jednak oddać, że jego działania doprowadziły do podniesienia atrakcyjności zawodów i przełożyły się na zainteresowanie mediów.

Sezon 2019/2020 ostatnim pod wodzą Hofera

Ostatni rok PŚ pod wodzą Hofera będzie rewolucyjny, bo skoczkowie okrążą niemal cały świat. Do tej pory rywalizowali głównie w Europie oraz w Japonii, a za dwa lata pojadą także do Stanów Zjednoczonych i Turcji. Ma to wpłynąć na promocję tej dyscypliny w innych zakątkach świata.

RadioZET.plskijumping.pl/KS

Logo radiozet Dzieje się