Zamknij

Zagraniczne media ostro o formie naszych skoczków. "Upokorzenie dla kibiców"

03.01.2022 23:15

Wyniki Polaków w Turnieju Czterech Skoczni ostro komentują nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. Norwescy dziennikarze, opisując występy naszych skoczków nazwali je "upokorzeniem dla milionów kibiców biało-czerwonych".

Turniej Czterech Skoczni Zagraniczne media krytykują występy polskich skoczków
fot. PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Kwalifikacje w Innsbrucku pokazały, że Polakom wciąż daleko do optymalnej formy. Najwyżej sklasyfikowany był Andrzej Stękała (18.) i Piotr Żyła (26.), a reszta naszych skoczków zajęła miejsce w 4 i 5 dziesiątce. W przedbiegach do wtorkowych zawodów najgorzej poszło Kamilowi Stochowi: mistrz olimpijski poleciał tylko 114 metrów i nie wystartuje w konkursie.

Postawę Polaków w kwalifikacjach ostro ocenia się w zagranicznych mediach. Dziennikarze doceniają przy tym klasę i umiejętności Kamila Stocha. „Fakt, że Kamil Stoch nawet nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku i został wycofany z turnieju musi być jak uderzenie w twarz dla narodu, który wręcz szaleje za skokami narciarskimi. Obawialiśmy się go najbardziej, lecz to nie on okazał się naszym najgroźniejszym rywalem, lecz Ryoyu Kobayashi” - zaznaczył norweski dziennik „Dagbladet”

„Teraz Stoch przerwał TCS i jedzie do domu ze zrozumiałymi dla nas łzami w oczach i rozdartym sercem" - dodał kanał telewizji NRK.

"Dyspozycja Polaków jest zaskakująca"

Stoch nie wystąpi w Innsbrucku, a także w konkursach Pucharu Świata w Bischofshofen w dniach 8 i 9 stycznia, gdzie zaplanowane są zawody indywidualne i drużynowe.

Norweskie media surowo oceniają nie tylko występy Stocha, ale i pozostałych kadrowiczów. ”Dyspozycja polskich skoczków jest dla nas tak zaskakująca, że aż niezrozumiała. Kamil Stoch, który w sezonie 2017/18 wygrał wszystkie cztery konkursy jest razem z Kobayashim i Svenem Hannawaldem, którzy też dokonali tej sztuki, jednym z trzech króli w 70-letniej historii tej imprezy. Nagle nie jest nawet cieniem samego siebie" - skomentował portal informacyjny "Nettavisen".

loader

RadiOZET.pl/PAP/kucz/ cegl/PAB