Zamknij

To już oficjalne. Znakomity niemiecki skoczek zakończył karierę w wieku 30 lat

19.03.2022 16:34

To już niestety oficjalne. Richard Freitag, znakomity niemiecki skoczek, podjął w sobotę 19 marca decyzję o zakończeniu kariery sportowej. "Pomimo wysiłków nie mogę osiągnąć zamierzonych celów. Czas się pożegnać i zacząć robić coś innego" - poinformował Freitag na konferencji prasowej w Oberstdorfie.

Richard Freitag
fot. PAWEL RELIKOWSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Utytułowany niemiecki skoczek narciarski Richard Freitag zakończył karierę sportową w wieku 30 lat. Z kibicami ma się pożegnać w przerwie sobotniego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie, w którym nie będzie startował.

"W ostatnich tygodniach było dla mnie coraz bardziej jasne, że pomimo wysiłków nie mogę osiągnąć zamierzonych celów. Podczas tych wszystkich lat zyskałem duże doświadczenie, ale czas się pożegnać i zacząć robić coś innego" - powiedział Freitag na konferencji prasowej w Oberstdorfie.

Richard Freitag zakończył karierę skoczka narciarskiego

Właśnie tutaj w 2018 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata w lotach. Jest także drużynowym mistrzem świata (2019), mistrzem świata drużyn mieszanych (2015) i drużynowym wicemistrzem olimpijskim (2018). W drużynie jest także dwukrotnym srebrnym medalistą MŚ w lotach (2012, 2016).

Freitag wygrał również osiem konkursów Pucharu Świata, a w sezonie 2017/2018 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

RadioZET.pl/PAP