Zamknij

To już niemal pewne. Adam Małysz w nowej roli, jest jedynym kandydatem

30.05.2022 17:40

Już wkrótce dojdzie do zmiany władzy w Polskim Związku Narciarskim. Jak ustaliła Interia, nowym prezesem zostanie Adam Małysz, który będzie jedynym kandydatem na to stanowisko.

Adam Małysz
fot. Lukasz Gdak/East News

Kończy się kadencja Apoloniusza Tajnera w roli prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami były trener nie może po raz kolejny kandydować na to stanowisko, chociaż, jak sam zapowiedział, i tak nie zamierza ubiegać się już nawet o stanowisko w zarządzie związku.

Jak przekazał w poniedziałek portal Interia, wiele wskazuje na to, że w fotelu prezesa PZN-u zastąpi go Adam Małysz. Legenda polskich skoków narciarskich ma być jedynym kandydatem na to stanowisko, co oficjalnie ma zostać ogłoszone 11 czerwca, czyli dwa tygodnie przed wyborami.

Adam Małysz zostanie nowym prezesem PZN-u

- Tym jedynym kandydatem jest właśnie on. Nie ma wątpliwości, że kandydatura zostanie poparta podczas zjazdu delegatów. Adam Małysz jest znany i lubiany w świecie sportów zimowych, da sobie radę - przekazał rozmówca serwisu interia.pl.

Małysz już we wrześniu zeszłego roku zapowiadał, że rozważa złożenie swojej kandydatury w wyborach na prezesa PZN-u. Teraz wygląda na to, że ostatecznie zdecydował się na taki ruch. Przypomnijmy, że 44-latek jest działaczem PZN-u już od kilku lat. Obecnie piastuje stanowisko dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

loader

RadioZET.pl/Interia