Obserwuj w Google News

Nieoficjalnie: Polscy skoczkowie mają nowego trenera. PZN dokonał wyboru

Maciej Walasek
1 min. czytania
29.03.2022 18:33
Zareaguj Reakcja

Thomas Thurnbichler ma zostać nowym trenerem polskich skoczków. PZN miał zatwierdzić tę decyzję w czasie wtorkowego posiedzenia prezydium związku.

Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Thomas Thurnbichler jest o krok przejęcia polskiej kadry A skoczków. Jak dowiedział się PAP szkoleniowiec ma sfinalizować umowę z PZN w ciągu dwóch tygodni. W ostatnim czasie 32-latek był asystentem Andreasa Widhoelzla w austriackiej kadrze.

Thurnbichler ma zostać następcą Michala Doleżala, który wraz z końcem sezonu ogłosił odejście z ekipy biało-czerwonych. Czeski szkoleniowiec od sezonu 2016/17 był asystentem Stefana Horngachera, ale od sezonu 2019/2020 został głównym szkoleniowcem polskiej kadry. Obecny sezon był nieudany dla Polaków. Jedynym sukcesem był brązowy medal Dawida Kubackiego wywalczony na igrzyskach w Pekinie. W Pucharze Świata najwyżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce.

Nieoficjalnie: Thomas Thurnbichler nowym trenerem polskich skoczków

Według informacji Piotra Majchrzaka ze sport.pl Thomas Thurnbichler ma podpisać kontrakt z PZN na cztery lata. W jego sztabie znajdzie się wyłącznie trzech austriackich trenerów.

Po zakończeniu posiedzenia Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner odbył rozmowę z Kamilem Stochem.

- Poinformowałem Kamila o decyzjach, aby nie dowiadywał się o nich z mediów. Wcześniej rozważaliśmy powołanie osobnego sztabu szkoleniowego dla niego, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. A zawodnikom tym, po sześciu latach "tyrania", zaleciliśmy teraz odpoczynek i regenerację – powiedział w rozmowie z PAP prezes PZN.

RadioZET.pl