Zamknij

Huragan w Innsbrucku, szalona decyzja jury. Czekamy na skoki

04.01.2022 14:50

TCS w Innsbrucku na żywo. Relacja live i wyniki online stream z trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022 na Bergisel w Innsbrucku. W zawodach zabraknie Kamila Stocha, będzie za to pięciu innych Polaków. Śledź relację na żywo z TCS w Innsbrucku na sport.radiozet.pl we wtorek 4 stycznia od godz. 13:30.

TCS w Innsburcku NA ŻYWO
fot. PAP/EPA
  • Turniej Czterech Skoczni 2021/2022 przenosi się z Niemiec do Austrii, na Bergisel w Innsbrucku
  • W konkursie zobaczymy pięciu Polaków: Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego, Pawła Wąska i Andrzeja Stękałę; Kamil Stoch nie przeszedł kwalifikacji
  • Relacja na żywo z konkursu TCS w Innsbrucku na sport.radiozet.pl we wtorek 4 stycznia od godz. 13:30

TCS w Innsburcku na żywo. Turniej Czterech Skoczni 2021/2022 wkracza do Austrii. Zawodników czeka teraz rywalizacja na obiekcie Bergisel w Innsbrucku, jednym z trudniejszych technicznie, często z kapryśnymi warunkami atmosferycznymi i niewybaczającym błędów. A tych za dużo popełnia ostatni trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, ubiegłoroczny zwycięzca, który w ogóle nie zakwalifikował się do wtorkowych zmagań. W eliminacjach zajął odległe 59. miejsce. I nie jest żadnym pocieszeniem, że jeszcze jedną pozycję za nim był równie doświadczony Norweg Johann Andre Forfang. Po kwalifikacjach nasz zawodnik był zdruzgotany.

- Jak mam ocenić taki skok? Problem nie jest w warunkach, ale u mnie. Moja technika nie funkcjonuje i nie potrafię tego dalej przeanalizować. Nie kopmy proszę tego głębiej, bo po prostu nie wiem - mówił w rozmowie z Kacprem Merkiem z Eurosportu.

TCS w Innsbrucku: Relacja NA ŻYWO

W pierwszej serii konkursu w Innsbrucku zobaczymy pięciu innych biało-czerwonych, ale tylko Andrzej Stękała znalazł się w górnej połówce kwalifikacji (18. miejsce) i przynajmniej teoretycznie będzie faworytem w parze KO ze słabiej spisującym się Simonem Ammanem. Piotr Żyła (26.) w pierwszej parze zmierzy się z Danielem Andre Tande, Pawła Wąska (32.) czeka starcie z Romanem Koudelką, Jakuba Wolnego (34.) z Constantinem Schmidem, a Dawida Kubackiego (36.) z Timim Zajcem.

Po zawodach na Bergisel skoczkowie udadzą się do Bischofshofen na ostatnią odsłonę TCS.

Relacja na żywo z konkursu TCS w Innsbrucku na sport.radiozet.pl we wtorek 4 stycznia od godz. 13:30.

loader

RadioZET.pl