Obserwuj w Google News

Dobre kwalifikacje Żyły. Czterech Polaków w konkursie TCS w Bischofshofen

2 min. czytania
05.01.2022 14:10
Zareaguj Reakcja

Czterech z pięciu Polaków, a więc 16. Piotr Żyła, 28. Paweł Wąsek, 37. Jakub Wolny i 48. Dawid Kubacki, awansowało do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, który wyjątkowo odbędzie się Bischofshofen. Kwalifikacje zwyciężył niepowstrzymany Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Piotr Żyła
fot. PAP

Czterech Polaków awansowało w Bischofshofen do trzeciego konkursu zaliczanego do 70. Turnieju Czterech Skoczni. W środowych kwalifikacjach, w których najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, odpadł Andrzej Stękała. Już w poniedziałek wycofany z imprezy został Kamil Stoch.

Trzecia odsłona zmagań w obecnej edycji TCS miała odbyć się we wtorek w Innsbrucku, ale została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru i przeniesiona do Bischofshofen, gdzie odbędzie się również czwarty konkurs. Zawodnicy musieli wystąpić ponownie w kwalifikacjach. Rywalizowali w dość trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze, padającym śniegu i deszczu ze śniegiem.

Dobre kwalifikacje Żyły. Czterech Polaków w konkursie TCS w Bischofshofen

Prezentujący znakomitą formę Ryoyu Kobayashi uzyskał odległość 141,5 m. Kolejne miejsca zajęli Norwegowie - Marius Lindvik (139,5 m), Daniel Andre Tande (131 m) i Halvor Egner Granerud (134 m).

Redakcja poleca

Najlepszy z Polaków okazał się Piotr Żyła, który zajął 16. miejsce za skok na odległość 128 metrów. Paweł Wąsek zajął 28. lokatę - 126 m, Jakub Wolny był 37. - 123 m, a Dawid Kubacki - 48. (117 m). Stękała skoczył 112 m i zajął 57. lokatę.

Trudni rywale Polaków w pierwszej serii konkursu w Bischofshofen

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.). Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych".

Rywalem Żyły będzie Austriak Ulrich Wohlgenannt, Wąska - Szwajcar Killian Peier, Wolnego - Słoweniec Zak Mogel, a Kubackiego - Tande.

Skoki w Bischofshofen: O której godzinie trzeci konkurs TCS?

Konkurs w Bischofshofen zaplanowano na godz. 16.30. TCS zakończy się w czwartek, kolejnym konkursem w Bischofshofen. Taka sama sytuacja miała miejsce w sezonie 2007/2008, kiedy również dwa razy skakano na obiekcie im. Paula Ausserleitnera. Po dwóch konkursach prowadzi Ryoyu Kobayashi, który Złotego Orła zdobył już w edycji 2018/19. Japończyk wygrał zmagania w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE DO TRZECIEGO KONKURSU TURNIEJU CZTERECH SKOCZNI W BISCHOFSHOFEN:

RadioZET.pl