Obserwuj w Google News

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni

2 min. czytania
04.03.2021 18:50
Zareaguj Reakcja

Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do konkursu mistrzostw świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie na dużej skoczni. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął czwarte miejsce. Konkurs odbędzie się już w piątek o godz. 17.00.

Stefan Kraft
fot. PAP/EPA
  • Stefan Kraft po skoku na 127 metrów wygrał kwalifikacje do MŚ w Oberstdorfie
  • Konkurs MŚ w Oberstdorfie na dużej skoczni odbędzie się w piątek o godz. 17.00
  • Najlepszy z Polaków w kwalifikacjach był Piotr Żyła

Kraft w kwalifikacjach potwierdził formę z serii próbnej, w której także był najlepszy. Na zwycięstwo pozwolił mu skok na 127 metrów. Nie była to najlepsza odległość dnia, ale Austriak jako jeden z nielicznych skakał z niskiej - 15. belki.

Drugie miejsce zajął Johann Andre Forfang, który z kolei uzyskał najlepszą odległość dnia - 133,5 metra, ale z wyższej - 16. belki. Trzeci był Markus Eisenbichler po skoku na 127,5 metra.

MŚ w Oberstdorfie na dużej skoczni - WYNIKI kwalifikacji

Piotr Żyła był najlepszy z Polaków. Próba na 127 metrów dała mu czwarte miejsce. Dziewiąty był Dawid Kubacki, który uzyskał 124 metry. Kamil Stoch zajął dopiero 13. pozycję (121,5 metra). 18. był Andrzej Stękała (121,5 metra).

W kwalifikacjach nie startował lider Pucharu Świata - Halvor Egner Granrud. Norweg jest zakażony koronawirusem i nie będzie mógł wystąpić w piątkowym konkursie MŚ indywidualnie i w sobotę w rywalizacji drużynowej.

Konkurs MŚ w Oberstdorfie na dużej skoczni na żywo w piątek od godz. 17.00. Relacja i wyniki na sport.radiozet.pl.

TAK RELACJONOWALIŚMY KWALIFIKACJE MŚ W OBERSTDORFIE: