,

Stefan Horngacher podjął decyzję ws. swojej przyszłości. Ogłosi ją w niedzielę

Krzysztof Sobczak
21.03.2019 13:55

Prowadzący polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher na niedzielę zapowiedział ogłoszenie decyzji odnośnie swojej przyszłości. Wszystko wskazuje na to, że tego dnia w Planicy pożegna się z biało-czerwonymi, aby objąć kadrę Niemiec.

Stefan Horngacher podjął decyzję
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Podjąłem już decyzję, ale ogłoszę ją w niedzielę. Na razie nie chcę rozpraszać zawodników. Koncentrujemy się tylko na zbliżających się zawodach - powiedział austriacki szkoleniowiec.

Horngacher nie chciał zdradzić, czy jego decyzję zna już kierownictwo Polskiego Związku Narciarskiego.

- To są nasze wewnętrzne sprawy - uciął krótko.

Skory do rozmów nie był również dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN Adam Małysz.

- Nie mam nic do powiedzenia - stwierdził przechodząc przez strefę mieszaną po czwartkowych kwalifikacjach.

Stefan Horngacher w reprezentacji Polski

Horngacher polską kadrę objął przed sezonem 2016/17. Pod jego wodzą biało-czerwoni dwa lata temu w Lahti zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie. W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, a drużynowo z kolegami cieszył się z brązowego. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w niedawnych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

W marcu ubiegłego roku Horngacher ku zaskoczeniu PZN zgodził się jedynie na roczną umowę. Już wtedy było wiadomo, że w 2019 roku z niemiecką kadrą pożegna się trener Werner Schuster.

W styczniu decyzję o rezygnacji ze stanowiska potwierdził Schuster, a Niemcy przyznali, że najchętniej w roli jego następcy widzieliby Horngachera. Austriak zdradził kilka dni temu w niemieckich mediach, że rozmowy z tamtejszą federacją mają pozytywny przebieg.

RadioZET.pl/PAP/KS