,

Puchar na pamiątkę. Piękny gest skoczków względem Stefana Horngachera

Krzysztof Sobczak
24.03.2019 17:24

Stefan Horngacher po ostatnich zawodach tego sezonu w Planicy ogłosił, że żegna się z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni pod jego wodzą wywalczyli w tym roku Puchar Narodów, który przekazali Austriakowi.

Stefan Horngacher otrzymał w prezencie Puchar Narodów
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed erą Horngachera polscy skoczkowie ani razu nie sięgnęli po Puchar Narodów. Już w pierwszym roku swojej pracy Austriak poprowadził drużynę do zwycięstwa w tej klasyfikacji, a w tym osiągnął ten sukces po raz drugi. Nic dziwnego, że właśnie ten puchar otrzymał w prezencie na pożegnanie.

- Nie spodziewałem się tego, Adam powiedział mi, że ta nagroda dla mnie to prezent w uznaniu zasług z ostatnich trzech lat. Przyjąłem ten dar z wielką przyjemnością. Miałem z polską kadrą ogromne sukcesy. Dwa razy wygraliśmy Puchar Narodów, raz zajęliśmy trzecie miejsce. To wręcz brutalnie dobre wyniki - przyznał Horngacher.

Stefan Horngacher w przyszłym sezonie poprowadzi reprezentację Niemiec. - Kontraktu jeszcze nie podpisałem, musimy uzgodnić pewne szczegóły - powiedział przed kamerami TVP Sport.

Stefan Horngacher - sukcesy w reprezentacji Polski

Stefan Horngacher pracował z reprezentacją Polski przez trzy lata. Pod jego wodzą biało-czerwoni m.in. dwa lata temu w Lahti po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata, a Piotr Żyła wywalczył brązowy medal na dużym obiekcie. W ubiegłym roku w Pjongczangu po złoty medal igrzysk sięgnął Kamil Stoch, który jeszcze cieszył się z brązowego wywalczonego z kolegami w drużynie. Stoch zdobył także Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/18. Natomiast w niedawnych MŚ w Seefeld na normalnym obiekcie triumfował Dawid Kubacki, a drugi był Stoch.

Następcą Horngachera został jego dotychczasowy asystent Michal Dolezal.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/Sportowe Fakty/KS