Zamknij

Skoki zostają w TVN. Stacja zadała inny cios TVP

Maciej Walasek
25.08.2022 13:06

PŚ w skokach narciarskich dale będzie pokazywany na otwartym kanale TVN-u. Jednocześnie Grupa Warner Bros. Discovery poinformowała, że poza konkursami Pucharu Świata będzie transmitować na swoich kanałach MŚ w narciarstwie klasycznym.

Andrzej Stękała
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Przed sezonem 2021/22 miłośnicy skoków przeżyli ogromną rewolucję, gdzie po ostatnich latach nieustannego oglądania tej dyscypliny na TVP, wyczyny Kamila Stocha i spółki zostały przeniesione do TVN.

Fani skoków narciarskich poza TVN-em mogli oglądać zmagania na Eurosporcie i na player.pl. Telewizja Polska pokazywała jedynie konkursy rozgrywane w Polsce, czyli PŚ w Wiśle i Zakopanem. O ile niektórzy być może liczyli, że po roku zawody wrócą do TVP, muszą zapomnieć o oglądaniu skoków w Telewizji Polskiej.

"Sport jest z roku na rok coraz ważniejszym elementem oferty TVN Warner Bros. Discovery w Polsce, przyciągającym miliony widzów. Flagowym kanałem sportowym naszej grupy są Eurosport 1 i Eurosport 2, ale relacje z najważniejszych sportowych wydarzeń obecne są także na innych antenach. Wszystkie transmisje, a także wiele dodatkowych relacji, dostępne są w Eurosporcie Extra w Playerze" - napisano w oświadczeniu, gdzie dalej poinformowano o transmisjach wielkoszlemowych turniejów tenisowych, LM piłkarzy ręcznych, czy innych sportów zimowych, jak biegi narciarskie, czy snowboard.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy na antenie TVN będziemy mogli śledzić walkę MŚ w narciarstwie klasycznym.

PŚ w skokach dalej w TVN. Stacja pokaże również MŚ

"Z niecierpliwością czekamy także na start Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie pod wodzą nowego trenera jak zawsze będą jednymi z faworytów sezonu rozpoczynającego się już 4 listopada. Kluczowym momentem tego sezonu będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Widzowie będą mogli śledzić walkę o medale na antenach Eurosportu, w całości w Playerze, a także – po raz pierwszy – w TVN"  - napisano.

Wydaje się, że TVP ma małe szanse na otrzymanie sublicencji. Mimo to Telewizja Polska "odwdzięczyła się" TVN-owi ściągając do siebie zmagania biathlonu, które głównie były kojarzone z Eurosportem.

W sezonie 2022/23 TVP pokaże trzy weekendy w ramach PŚ. Poza Wisłą i Zakopanem telewizja będzie transmitować zmagania w rumuńskim Rasnovie.

loader

RadioZET.pl