Skoki w Wiśle zagrożone. Kiepskie informacje dla zawodników

30.11.2021 20:55

Kiepskie informacje dla skoczków przed najbliższym weekendem PŚ w Wiśle. Prognozy pogody na konkursy w Polsce nie napawają optymizmem. Istnieje możliwość, że zawody mogą zostać nawet odwołane.

Andrzej Stękała
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Skoki w Wiśle w tym sezonie nie otwierają nowego sezonu Pucharu Świata, ale znalazły się na trzecim miejscu w kalendarzu. Wcześniej zawodnicy rywalizowali w Niżnym Tagile i Ruce. W Rosji i Finlandii wiatr dawał o sobie znać, ale organizatorom udało się przeprowadzić wszystkie cztery konkursy indywidualne.

Najlepsi zawodnicy zjeżdżają do Polski, aby znów rywalizować o Kryształową Kulę na obiekcie im. Adama Małysza. Niestety, prognozy pogody na skoki w Wiśle wyglądają kiepsko. Istnieją spore szanse, że zawody w ogóle się nie odbędą.

Skoki w Wiśle zagrożone?

W Wiśle zaplanowano konkurs drużynowy i indywidualny. Rywalizacja ma rozpocząć się w piątek, kiedy skoczkowie mają zaprezentować się w treningach i później w kwalifikacjach. O ile pierwszego dnia prędkość wiatru ma nie przekraczać 3 m/s, w następnych dniach ma dojść do całkowitego załamania pogody.

Osobne strefy dla niezaszczepionych w Wiśle i Zakopanem. PZN podjął decyzję

Zgodnie z obecnymi prognozami w sobotę w Wiśle podmuchy mają dochodzić do aż 9 m/s. W niedzielę sytuacja nie ulegnie znacznej poprawie, ponieważ synoptycy przewidują prędkość 7 m/s.

Liderem PŚ w skokach jest Karl Geiger, który ma 305 punktów na koncie. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch sklasyfikowany jest na 13. pozycji.

loader

RadioZET.pl