Zamknij

Skoki w Wiśle 2021: Doleżal ogłosił skład Polaków. W kadrze jest debiutant

01.12.2021 13:24

Michal Doleżal ogłosił skład polskiej kadry na najbliższy weekend Pucharu Świata w Wiśle. Czeski szkoleniowiec włączył do składu wracającego po izolacji Klemensa Murańkę, a także 18-letniego debiutanta, Jana Habdasa. 

Skoki w Wiśle 2021: SKŁAD Polaków. Doleżal ogłosił kadrę
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michal Doleżal na konkursy w Wiśle zabierze 13 zawodników. W tym gronie znaleźli się zawodnicy, których od dłuższego czasu nie widzieliśmy w kadrze, np. Maciej Kot czy Tomasz Pilch, a także debiutant - 18-letni Jan Habdas

Kadra Polski na konkursy Pucharu Świata w Wiśle: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Jan Habdas (debiut).

Skoki w Zakopanem 2021: Znamy skład Polaków

W Wiśle 4 grudnia 2021 odbędzie się konkurs drużynowy, a 5 grudnia zawody indywidualne. Kwalifikacje przed konkursem indywidualnym rozpoczną się w piątek o godz. 18.

Przed zawodami w Wiśle postawę Polaków skomentował Michal Dolezal. - Wiedziałem, że nie zawsze będzie idealnie, ale też nie myślałem się, że będzie tak źle. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by z tego wyjść - przyznał na skijumping.pl. Szkoleniowiec odniósł się m.in. do postawy Dawida Kubackiego.  - Teraz czeka nas skocznia w Wiśle. Nie lubi jej, ale prezentuje się na niej dobrze. Będziemy mieli możliwość odbycia treningu, którego na pewno potrzebuje - stwierdził Dolezal.

loader

RadioZET.pl