Loty w Planicy: Efektowne zwycięstwo Kobayashiego, Żyła tuż za podium

1 min. czytania
24.03.2019 11:45
Zareaguj Reakcja

Ryoyu Kobayashi wygrał finałowe zawody Pucharu Świata! Najlepszy skoczek tego sezonu zapewnił sobie Małą Kryształową Kulę w lotach narciarskich. Piotr Żyła zajął 4. miejsce.

Finał sezonu w Planicy

W pierwszej serii Piotr Żyła pobił rekord życiowy (248 m) i zajmował 3. miejsce, ale Markus Eisenbichler był tuż za jego plecami. Finalnie Niemiec wyprzedził Polaka i to on stanął na najniższym stopniu podium ostatniego konkursu w tym sezonie.

Bardzo dobrze spisał się też Dawid Kubacki, który uplasował się na 6. pozycji, które pozwoliło mu wyprzedzić Roberta Johanssona w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch był 11., a Jakub Wolny 12.

Ryoyu Kobayashi z przytupem zakończył ten sezon. W pierwszej serii poprawił rekord skoczni Kamila Stocha - 252 m - a całe zawody wygrał z przewagą 20.9 pkt. Japończyk w tym sezonie był klasą samą dla siebie. Wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, turniej Planica 7 oraz klasyfikację generalną PŚ i w lotach. W zasadzie nie wyszły mu tylko mistrzostwa świata w Seefeld.