Zamknij

Skoki NA ŻYWO: Polacy walczą w jubileuszowym konkursie

27.02.2020 13:57

Skoki w Lahti NA ŻYWO. Relacja z PŚ w Lahti LIVE ONLINE. Kamil Stoch i spółka rozpoczynają walkę w Finlandii. Skoki narciarskie w Lahti 2020: relacja ze skoków NA ŻYWO. Skoki w Lahti ONLINE i STREAM w Internecie. PŚ w Lahti LIVE na żywo.

Skoki w Lahti NA ŻYWO
fot. PAP
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Skoki w Lahti NA ŻYWO. Na początku zaplanowano dwa konkursy - drużynowy oraz indywidualny. W piątek odbędą się jednak jeszcze jedne indywidualne zmagania, których z powodu złej pogody nie udało się przeprowadzić 1 grudnia w Kuusamo. Dzięki temu w niedzielę w Lahti odbędzie się jubileuszowy 1000. indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Skład reprezentacji Polski nie uległ zmianie. Trener Michal Dolezal na skoki w Lahti zabrał tych samych siedmiu zawodników, którzy w poprzednim tygodniu skakali w Rasnovie: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Klemensa Murańkę i Pawła Wąska.

Skoki w Lahti NA ŻYWO. Relacja LIVE skoków WYNIKI online

Pierwsze zawody PŚ w Lahti odbyły się 27 grudnia 1979 roku w Cortinie d'Ampezzo. Z 998 dotychczasowych konkursów reprezentanci Polski wygrali 88. Pierwszy, 26 stycznia 1980 roku w Zakopanem sztuki tej dokonał Stanisław Bobak. Później trzykrotnie triumfował Piotr Fijas. Najwięcej zwycięstw - 39 - odniósł Adam Małysz. Po nim nastała era Stocha, który wygrał dotychczas 35-krotnie. Cztery sukcesy odnotował Kubacki, po dwa Żyła i Maciej Kot, a po jednym Krzysztof Biegun i Jan Ziobro.

Liderem Pucharu Świata 2019/20 jest Austriak Stefan Kraft - 1433 punkty. Ma 118 pkt przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Trzeci jest Dawid Kubacki - 1067, czwarty Japończyk Ryoyu Kobayahsi - 1045, a piąty Kamil Stoch - 828.

PŚ w Lahti: Skoki narciarskie NA ŻYWO STREAM

Łącznie z zawodami skoków w Lahti do końca obecnego cyklu pozostało już tylko sześć indywidualnych konkursów. To oznacza, że w walce o Kryształową Kulę praktycznie liczą się jedynie Kraft i Geiger. Austriak poprzednio zdobył ją w sezonie 2016/17. Geiger natomiast może zostać dopiero drugim w tym stuleciu Niemcem, który sięgnie po to trofeum. Jedynym na razie pozostaje Severin Freund (2014/15).

Drużynowo w tym sezonie rywalizowano wcześniej trzykrotnie. W Wiśle najlepsza była Austria, przed Norwegią i Polską. W Klingenthal triumfowali biało-czerwoni, a kolejne miejsca zajęli Austriacy i Japończycy. Natomiast najlepsza trójka zawodów w Zakopanem to: Niemcy, Norwegia i Słowenia.

RadioZET.pl/PAP