Obserwuj w Google News

Skoki w Klingenthal 2021: Transmisja TV online. Na jakim kanale?

2 min. czytania
06.02.2021 11:02
Zareaguj Reakcja

Skoki w Klingenthal 2021: transmisja TV i online. Gdzie oglądać PŚ w Klingenthal w telewizji? Na jakim kanale skoki Polaków w Klingenthal? Podopieczni Michala Doleżala rozpoczynają kolejne period Pucharu Świata. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami przed weekendem w Klingenthal.

Kamil Stoch
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Polscy skoczkowie udają się do Klingenthal w dobrych nastrojach. W ubiegły weekend w Willingen w sobotnim konkursie trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, a kolejnego dnia drugi był Piotr Żyła. Biało-czerwoni nie zwalniają tempa i udadzą się do kolejnego miejsca w Niemczech, gdzie będą rywalizować o kolejne punkty w Pucharze Świata.

Na czwartek zaplanowano odprawę techniczną, a dzień później zawodnicy sprawdzą się w treningu i w kwalifikacjach. W sobotę skoczkowie powalczą w pierwszych konkursie indywidualnym, a w niedzielę w drugim. Przed drugim dniem rywalizacji zawodnicy będą musieli przejść tradycyjne eliminacje.

Punkt konstrukcyjny Vogtland Arena to 125 metrów, a punkt HS wynosi 140 metrów. Rekord skoczni należy do Michaela Uhrmanna, który w 2011 roku uzyskał 146,5 metra.

Kwalifikacje w Klingenthal 2021: O której godzinie? Kiedy skoki?

Skoki w Klingenthal 2021: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać na żywo?

Dotychczas w Klingenthal odbyło się 14 konkursów, gdzie dwukrotnie wygrywali Polacy. W 2011 roku zwyciężył Kamil Stoch, a dwa lata później Krzysztof Beigun. Dwukrotnie na podium stawał tu też Adam Małysz, który w 2007 roku zajął trzecie, a w 2010 roku drugie miejsce.

Skoki w Klingenthal: Zmiana w składzie reprezentacji Polski na PŚ

Oprócz tego w Klingenthal polscy skoczkowie dwa razy wygrywali konkursy drużynowe. W 2016 roku za kadencji Stefana Horngachera biało-czerwoni zanotowali pierwszy w historii triumf w drużynówce, a w 2019 roku powtórzyli ten wyczyn.

Redakcja poleca

Skoki w Klingenthal 2021: Na jakim kanale obejrzeć?

  • Piątek, 5 lutego:

Kwalifikacje - 17:30 na antenie Eurosport 1

  • Sobota, 6 lutego

Konkurs indywidualny - 14:30 na antenie TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1

  • Niedziela, 7 lutego

Kwalifikacje - 13:00 brak transmisji

Konkurs indywidualny - 14:30 na antenie TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1

RadioZET.pl