Zamknij

Skoki narciarskie z TVP do TVN. Kamil Stoch skomentował zmianę

11.11.2021 14:12

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 transmitowany będzie w TVN, a nie - jak do tej pory - w TVP. Głos w sprawie głośnej zmiany głównego nadawcy zabrał lider polskiej kadry skoczków, Kamil Stoch.

Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch poruszył wątek TVN i TVP w rozmowie z portalem interia.pl. Skoczek niechętnie jednak odniósł się do tematu. - To jest sprawa niezależna ode mnie. Dla mnie jako skoczka najważniejsze jest, że zawody się odbywają, że będziemy mieli okazję rywalizować i że będę miał możliwość robienia tego co uwielbiam, czyli skakania na nartach - powiedział.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich transmitowane będą na antenach TVN i Eurosportu. To dlatego, że grupa Discovery nie zdecydowała się na udzielenie sublicencji Telewizji Polskiej. Tym samym TVP pokaże na swoich antenach tylko konkursy organizowane w naszym kraju - w Wiśle i Zakopanem.

Kamil Stoch zakończy karierę?

Stoch został zapytany również o to, czy nadchodzące igrzyska olimpijskie będą jego ostatnimi w karierze, ale nie chciał komentować sprawy. Nie odpowiedział też na pytanie, czy po sezonie zdecyduje się na zakończenie kariery.

Puchar Świata w skokach narciarskich 20201/2022 rozpocznie się już 19 listopada. Wtedy odbędą się kwalifikacje do konkursu w Niżnym Tagile. Relacja na żywo ze wszystkich konkursów na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/interia.pl/AN