Obserwuj w Google News

Słoweńskie podium w Planicy. Piotr Żyła wypadł z walki o Małą Kryształową Kulę

1 min. czytania
25.03.2022 15:52
Zareaguj Reakcja

Słoweniec Ziga Jelar zwyciężył w pierwszym konkursie indywidualnym w Pucharze Świata w lotach narciarskich w Planicy. Drugie i trzecie miejsca zajęli jego rodacy: kolejno Peter Prevc i Anze Lanisek. Najlepszym z Polaków okazał się 11. Kamil Stoch.

Piotr Żyła
fot. TERJE BENDIKSBY/AFP/East News

Kamil Stoch uplasował się na 11. miejscu w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Cztery czołowe lokaty zajęli Słoweńcy, a najlepszy był Ziga Jelar. Blisko zdobycia Dużej Kryształowej Kuli jest natomiast piąty w piątek Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Za Jelarem znaleźli się Peter Prevc, Anze Lanisek i Timi Zajc.

Skoki narciarskie. Planica 2022. Piotr Żyła wypadł z walki o Małą Kryształową Kulę

W klasyfikacji generalnej PŚ Kobayashi ma 89 punktów przewagi nad Niemcem Karlem Geigerem, który był 12. Do zakończenia sezonu pozostał już tylko jeden indywidualny konkurs - w niedzielę. Dzień wcześniej w Planicy odbędą się zmagania drużynowe.

Redakcja poleca

15. miejsce zajął Jakub Wolny, 18. Piotr Żyła, 20. Andrzej Stękała, a 26. Dawid Kubacki. Żyła jest wciąż czwarty w klasyfikacji PŚ w lotach o Małą Kryształową Kulę, jednak traci już do pierwszego Jelara 92 punkty. Jego szanse na ostateczny triumf pozostały już więc jedynie matematyczne. Do trzeciego Stefana Krafta traci 62 "oczka".

TAK RELACJONOWALIŚMY 1. KONKURS INDYWIDUALNY PŚ W LOTACH W PLANICY:

RadioZET.pl