,

Wiemy, kto zastąpi Waltera Hofera na stanowisku dyrektora PŚ w skokach

Andreas Nicolaides
02.06.2019 20:08

Sandro Pertile zastąpi Waltera Hofera w roli dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Włoch funkcję obejmie po sezonie 2019/2020.

Walter Hofer
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

64-letni Hofer był dyrektorem PŚ w skokach od 1992 roku. Po zakończeniu sezonu 2018/19 w Planicy zapowiedział, że kolejny będzie ostatnim w jego karierze. Decyzję podjął - jak oświadczył - ze względu na wiek.

Pertile przez wiele lat był delegatem technicznym FIS, pracował przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata. W czasie, gdy we Włoskim Związku Narciarskim pełnił funkcję dyrektora sportowego, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na stanowisko trenera reprezentacji Italii, z którą polski szkoleniowiec zakończył współpracę po tegorocznym sezonie zimowym.

W Dubrowniku ustalono, że obok Hofera po sezonie 2019/20 w FIS nie będą już pracowali inni działacze, wśród nich m.in. Sepp Gratzer - kontroler sprzętu w Pucharze Świata, Horst Tielmann - koordynator konkursów Pucharu Kontynentalnego, Uli Forrer - koordynator FIS Cup i Paul Ganzenhuber - przewodniczący podkomisji PŚ ds. planowania kalendarza.

Zatwierdzono także kilka zmian regulaminowych, m.in. podwyższono do 25 194 franków szwajcarskich pulę nagród w konkursach skoków PŚ kobiet.

Zmiany nastąpią także w alpejskim Pucharze Świata kobiet. Funkcję dyrektora sprawowaną od 2005 roku straci Norweg Atle Skaardal.

RadioZET.pl/AN

Logo radiozet Dzieje się