,

Richard Freitag pogratulował Kamilowi Stochowi. Rzucił też wyzwanie Polakowi

Krzysztof Sobczak
26.03.2018 21:10

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Richard Freitag pogratulował Kamilowi Stochowi zwycięstwa w całym cyklu i wywalczenia Kryształowej Kuli. Niemiec zapowiedział walkę o najwyższe cele w przyszłym sezonie.

Podium PŚ 2017/2018
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Ogromne gratulacje dla Kamila Stocha za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To była wielka przyjemność rywalizować z Tobą przez cały sezon. - napisał Freitag w mediach społecznościowych. - Latem będę pracował jeszcze ciężej, by rzucić Ci wyzwanie w przyszłym sezonie - dodał Niemiec, który stracił do naszego skoczka 373 punkty. Na najniższym stopniu podium PŚ stanął Norweg Daniel Andre Tande.

Stoch zdobył Kryształową Kulę

W niedzielę Kamil Stoch w wielkim stylu wygrał finałowe zawody w Planicy i przypieczętował swoją dominację w całym cyklu. Po Kryształową Kule sięgnął po raz drugi w karierze - wcześniej triumfował w sezonie 2013/2014.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Oprócz zwycięstwa w PŚ, Polak wygrał wszystkie trzy prestiżowe zawody: Turniej Czterech Skoczni, Raw Air oraz Planica 7. Do swojego dorobku dorzucił dwa medale olimpijskie - indywidualne złoto z dużej skoczni oraz brąz w konkursie drużynowym.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wysoka cena sukcesu Kamila Stocha. "Brakuje mi żony"

Partnerki kibicowały polskim skoczkom w Planicy [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/KS