,

Małysz ocenił formę Stocha: Skocznia inna, wyniki takie same

Krzysztof Sobczak
14.03.2018 20:40

Dyrektor polskiej kadry skoczków narciarskich i kombinatorów norweskich Adam Małysz w samych superlatywach wypowiada się o postawie Kamila Stocha w cyklu Raw Air. - Skocznia inna, wyniki takie same - napisał "Orzeł z Wisły".

Kamil Stoch i Adam Małysz
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS / EASTNEWS

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W norweskich zawodach Stoch jest klasą samą dla siebie i skacze w zupełnie innej lidze niż rywale. W środę wygrał prolog w Trondheim, a jego przewaga w klasyfikacji generalnej wzrosła już do 70.2 pkt. Nic dziwnego, że Małysz ma powody do zadowolenia.

Zobacz także

Skacze lepiej niż Małysz?

- Skocznia inna, wyniki takie same. Kamil Stoch znów był najlepszy i zdominował dzisiejszą rywalizację w Trondheim. Po tym jak okazał się najmocniejszy w pierwszym treningu, odpuścił drugi, a potem wygrał kwalifikacje - pisze Małysz, który dodaje:

- Wiele osób jego dyspozycję porównuje do tego, jak ja skakałem w swoich najlepszych czasach, kiedy też byłem poza zasięgiem rywali. Coś w tym jest, ale Kamil chyba jest w jeszcze większym gazie, niż było to ze mną. Skacze jak nakręcony. Rewelacyjnie, z wielką swobodą, daleko i pięknie. No i czuje się bardzo pewnie, skoro odpuszcza treningi.

Rywale nie mają szans

"Orzeł z Wisły" jest zdania, że żaden z rywali Stocha nie jest w stanie mu zagrozić. Problemem może być jedynie... aura.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Uważam, że tylko pogoda może mu uniemożliwić wygranie RAW AIR Tournament, a potem zwyciężenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Rywale raczej mu nie zagrożą - podkreśla dyrektor kadry.

Czwartkowy konkurs indywidualny w Trondheim rozpocznie się o godz. 17.

RadioZET.pl/Facebook/KS