Zamknij

Osobne strefy dla niezaszczepionych w Wiśle i Zakopanem. PZN podjął decyzję

24.11.2021 17:42

W Wiśle i Zakopanem powstaną specjalne strefy dla kibiców zaszczepionych i niezaszczepionych – zapowiedział środowy Gość Radia ZET, Apoloniusz Tajner. Prezes PZN tłumaczył, że taka decyzja jest związana m.in. z koniecznością zapewnienia półtorametrowego odstępu dla osób, które nie przyjęły preparatu.

Puchar Świata w skokach Zakopane Wisła strefy dla niezaszczepionych
fot. Damian Klamka/East News

Apoloniusz Tajner poinformował, że podczas konkursów Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem kibice niezaszczepieni i zaszczepieni będą mieli osobne strefy. Gość Radia ZET wyjaśnił, że ta decyzja Polskiego Związku Narciarskiego to odpowiedź na pismo, które związek otrzymał od biura rzecznika praw obywatelskich. RPO pytał w nim o to, czy konkursy w Wiśle i Zakopanem obejrzą tylko zaszczepieni. PZN miał bowiem plan, by wpuszczać na obiekty jedynie tych kibiców, którzy przyjęli już swoją dawkę preparatu.

- Odpowiedzieliśmy na to pismo. Ciągle uważam, że to był dobry krok z naszej strony. Gdy podejmowaliśmy decyzję o wpuszczaniu tylko zaszczepionych, mieliśmy taką sytuację, że pandemia się rozwijała. A to było kilka miesięcy temu. Za sprawą naszej odpowiedzi ta początkowa decyzja zostaje zmodyfikowana - zapowiedział Tajner w rozmowie z Damianem Michałowskim.

Puchar Świata. Powstaną strefy dla kibiców niezaszczepionych

W Wiśle i Zakopanem podczas konkursów powstaną 2 strefy: dla widzów zaszczepionych i niezaszczepionych. - To jest związane z tym, że troszeczkę inną przestrzeń muszą mieć kibice niezaszczepieni. Oni muszą mieć m.in. odstępy półtorametrowe. Pewnie odezwą się głosy, że naznaczamy zaszczepionych, ale musieliśmy podjąć taką decyzję – stwierdził Tajner.

Według szefa PZN, ze względu na konieczność zachowania dystansu liczba kibiców, która wejdzie do strefy dla niezaszczepionych, będzie niewielka. Nie podał jednak dokładnej liczby.

Konkursy w Wiśle odbędą się 4 i 5 grudnia (drużynowy i indywidualny), a w Zakopanem 15 i 16 stycznia (drużynowi i indywidualny). 

loader

RadioZET.pl/PAB