,

Puchar Narodów dla Polski! Biało-czerwoni odzyskali trofeum

Krzysztof Sobczak
23.03.2019 12:20

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich po roku przerwy sięgnęła po Puchar Narodów! Przed finałowymi zawodami w Planicy biało-czerwoni mają ponad 400 punktów przewagi nad Niemcami.

Polscy skoczkowie wygrali Puchar Narodów
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę Polacy w składzie Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła wygrali konkurs drużynowy w Planicy i zainkasowali 400 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Niemcy zajęli 2. miejsce i otrzymali 350 punktów.

Sytuacja przed konkursem była jednak jasna: aby Niemcy przedłużyli swoje nadzieje na Puchar Narodów, musieli wyprzedzić biało-czerwonych. To się nie udało i przed finałowymi zawodami tracą już 411 punktów. Nawet gdyby w niedzielę czterech Niemców zajęło ex aequo 1. miejsce, to nie zdołają minąć Polaków.

Dla reprezentacji Polski to drugi triumf w Pucharze Narodów. Biało-czerwoni odzyskali ten tytuł po rocznym panowaniu Norwegii.

Puchar Narodów
fot. FIS

PŚ w skokach: Finał w Planicy

W niedzielnym konkursie indywidualnym weźmie udział 30 najlepszych zawodników klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym gronie będzie czterech Polaków: Wolny, Kubacki, Żyła i Stoch.

Kryształową Kulę już wcześniej zapewnił sobie Ryoyu Kobayashi.

RadioZET.pl/KS