Obserwuj w Google News

Polskie podium w Wiśle. Pełna dominacja biało-czerwonych

Maciej Walasek
2 min. czytania
24.07.2022 15:09
Zareaguj Reakcja

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs z cyklu Letniego GP w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Biało-czerwoni zajęli całe podium w zawodach: na drugiej pozycji uplasował się Dawid Kubacki, a trzeci był Jakub Wolny.

Kamil Stoch
fot. PAP

Kamil Stoch skakał wyśmienicie już od prologu, który padł jego łupem. W pierwszej serii konkursowej trzykrotny mistrz olimpijski poleciał na odległość 132,5 metra, obejmując prowadzenie na półmetku zmagań. Tuż za nim plasował się Dawid Kubacki (131 metrów), tracąc do swojego kolegi jedynie 0,8 punktu. Ścisłą czołówkę zamykał trzeci z biało-czerwonych - Jakub Wolny, który uzyskał 131,5 metra. Jednak jego strata do Stocha wynosiła już 6,4 punktu.

Poza nimi do drugiej serii awans wywalczył także Piotr Żyła (125 metrów i 9. miejsce), Maciej Kot (118,5 metra i 15. miejsce) i Paweł Wąsek (115 metrów i 23. miejsce).

Redakcja poleca

W finałowym starciu Wąsek poprawił rezultat, osiągając 131 metrów, kończąc zawody na 10. lokacie ex aequo z Piotrem Żyłą, który uzyskał 123,5 metra. Maciej Kot skoczył o metr dalej (119,5 metra), co dało mu 16 miejsce.

Dominacja Polaków, biało-czerwone podium w Letnim GP w Wiśle

Jednak największe emocje towarzyszyły kibicom na sam koniec, kiedy oczekiwali na skoki ostatnich biało-czerwonych. Jako pierwszy na belce znalazł się Jakub Wolny. Zawodnik wylądował na 130. metrze i o 0,8 punktu wyprzedził Andreasa Wellingera, gwarantując sobie miejsce na podium.

Dawid Kubacki oddał słabszy skok na 128 metrów, ale przewaga z pierwszej serii wystarczyła wyprzedzić Wolnego. 126,5 metra skoczył Kamil Stoch, ale ta odległość zapewniła mu zwycięstwo na obiekcie im. Adama Małysza.

RadioZET.pl