,

Polacy zaprojektują największą skocznię świata. Przebije Planicę i Vikersund

22.07.2020 15:14

W Harrachovie powstanie największa skocznia na świecie, która ma przebić obiekty w Planicy i Vikersund. Kilka dni temu polska firma spod Bydgoszczy podpisała umowę z Czechami i to ona będzie odpowiedzialna za projekt.

Polacy zbudują największą skocznię świata
fot. imago sportfotodienst/EAST NEWS

Polska firma Archigeum ma zająć się projektem kompleksu w Harrachovie, który ma zostać zmodernizowany. Polacy zaprojektują dużą skocznię i mamucią. Oprócz tego będą odpowiedzialni za zaplanowanie mniejszych obiektów i tras biegowych.

- Nasza pracownia wygrała konkurs na przeprojektowanie kompleksu w czeskim Harrachovie. Czesi od wielu lat podejmują starania, aby cały obiekt wraz z legendarną skocznią mamucią odbudować i przywrócić mu zasłużone miejsce wśród zimowych aren świata. W planach jest, aby skocznia mamucia stała się największą na świecie, o rozmiarze HS 250 – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Pomorskiej” architekt firmy, Przemysław Gawęda.

Polacy zaprojektują największą skocznię świata

Mamucia skocznia w Harrachovie została wyłączona z użytku w 2014 roku. W czeskim kompleksie znajduje się kompleks skoczni narciarskich: K40, K70 i K90.

Ta sama firma była odpowiedzialna za projekt m.in. przebudowy Średniej Krokwi.

RadioZET.pl/pomorska.pl

Logo radiozet Dzieje się