Zamknij

Planica 7. Konkurs indywidualny 28.03 - GODZINA. Kiedy i o której skoki Polaków?

28.03.2021 09:50

Planica 7. Konkurs indywidualny 28.03 - GODZINA. Kiedy i o której godzinie skaczą Polacy? Biało-czerwoni mają przed sobą jeszcze po jednym konkursie indywidualnym i drużynowym w Pucharze Świata. Jak poradzą sobie w zawodach na legendarnej Letalnicy? Sprawdźcie najważniejsze informacje dotyczące konkursu w Planicy.

Konkurs w Planicy 2021 GODZINA, DATA. Kiedy rozpoczną się zawody w Planicy?
fot. JURE MAKOVEC/AFP/East News

Planica 7 2021 to już ostatnia z odsłon tegorocznego Pucharu Świata. Przed nami ostatnie zawody indywidualne (28.03). Trener Michal Dolezal na zawody w Słowenii powołał Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego i Klemensa Murańkę.

Do norweskiej kadry wrócił Halvor Egner Granerud, który ostatnie tygodnie spędził w izolacji po tym jak zakaził się koronawirusem. Lider PŚ zdobył już Kryształową Kulę, jednak, jak sam podkreślał, będzie chciał z przytupem zakończyć tegoroczną zimową rywalizację. Na Letalnicy skoczkowie powalczą o Małą Kryształową Kulę w klasyfikacji PŚ w lotach. Do tabeli wyników będą wliczane rezultaty z czwartkowych, piątkowych i niedzielnych konkursów indywidualnych.

Konkurs w Planicy 2021: O której godzinie? Kiedy skaczą Polacy?

Konkursy w Planicy oraz kwalifikacje do zawodów będą razem składały się na cykl Planica 7. Jego zwycięzca otrzyma 20 tysięcy franków szwajcarskich. Punkt K na mamuciej skoczni w Planicy wynosi 200 metrów, a HS to 240 metrów. Rekord skoczni należy do Ryoyu Kobayashiego, który w marcu 2019 roku uzyskał 252 metry. Japończyk poprawił tym skokiem najlepszy wynik Kamila Stocha, który wcześniej osiągnął 251,5 metra. 

loader

Konkurs indywidualny w Planicy 7 na żywo odbędzie się w niedzielę 28 marca o godzinie 10:30. Relacja na żywo i wynik live online z tych zawodów na sport.radiozet.pl

RadioZET.pl