,

Piotr Żyła "przeskoczył" obiekt w Planicy. Rekord życiowy Polaka [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
24.03.2019 13:18

Piotr Żyła zakończył sezon 2018/2019 na najwyższym w karierze 4. miejscu oraz z nowym rekordem życiowym. W finałowych zawodach w Planicy Polak poszybował na 248. metr i poprawił swoje dotychczasowe najlepsze osiągnięcie o 2,5 m.

Piotr Żyła pobił rekord życiowy w Planicy
fot. Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Piotr Żyła fantastycznie czuł się na Letalnicy przez wszystkie cztery dni. Już w czwartek był bliski ustanowienia nowego rekordu życiowego - uzyskał 247,5 metra, ale przy lądowaniu otarł plecami o zeskok i ten skok nie został zaliczony. W niedzielę takich wątpliwości już nie było.

W pierwszej konkursowej serii Polak poszybował aż na 248. metr. Lądował na dwie nogi w głębokim przysiadzie, ale tym razem nie podparł tego skoku i mógł cieszyć się z oficjalnego rekordu życiowego. Poprzednie najlepsze osiągnięcie, 245,5 m, ustanowił w Vikersund w 2017 roku.

Piotr Żyła - sukcesy w sezonie 2018/2019

Piotr Żyła ma za sobą najlepszy sezon w karierze: siedem razy stawał na podium, pięć razy był czwarty i aż 20-krotnie plasował się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. Ostatecznie zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

RadioZET.pl/KS