Obserwuj w Google News

Piotr Żyła debiutuje na dużym ekranie. Film z udziałem skoczka już na Netflixie

1 min. czytania
31.03.2022 09:15
Zareaguj Reakcja

Netflix udostępnił film, w którym można obejrzeć pierwszy występ Piotra Żyły na dużym ekranie. Mistrz świata z Oberstdorfu zagrał w „Wygrać marzenia”, produkcji która opowiada o losach snowboardzisty wracającego do sportu po poważnej kontuzji.

Piotr Żyła debiutuje na dużym ekranie. Film z udziałem skoczka już na Netflixie
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Piotr Żyła w filmie „Wygrać marzenia” zadebiutował na dużym ekranie: wcześniej grał tylko w reklamach, a także w dokumencie „ Kamil Stoch. Moja historia”. W swoim pierwszym pełnometrażowym filmie  mistrz świata z Oberstdorfu wystąpił w jednej scenie. 

- Nie ukrywam, że na początku Piotr trochę się stresował. Jak sam przyznawał, wywiady przed telewizyjną kamerą albo gra w reklamie to jednak mniejsza presja niż pełnometrażowy film fabularny. Szybko jednak opanował emocje i z pomocą aktorów grających w jego scenie wczuł się w rolę - powiedział Sebastian Staszewski, autor scenariusza i producent kreatywny filmu, cytowany przez wp.pl.

Redakcja poleca

Piotr Żyła zagrał w filmie. Za nami premiera na Netflixie

W filmie "Wygrać marzenia" wystąpił także m.in. Sebastian Fabijański, Joanna Opozda i Małgorzata Kożuchowska. „Wygrać marzenia” od 30 marca można obejrzeć na Netflixie.

Piotr Żyła w zakończonym sezonie Pucharu Świata w skokach był najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem. Mistrz świata zajął 14. miejsce w "generalce". Kamil Stoch był 19., Dawid Kubacki 27., Paweł Wąsek 43., a Jakub Wolny 46. 

RadioZET.pl/PAB