,

PŚ w Zakopanem: Kibice podziękują Walterowi Hoferowi. Znamy szczegóły oprawy konkursów

22.01.2020 19:26

Podczas konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem kibice podziękują dyrektorowi PŚ, Walterowi Hoferowi, który po sezonie odchodzi na emeryturę. Ponadto wezmą udział w biciu rekordu Polski. Poznaliśmy szczegóły oprawy podczas zawodów w Zakopanem!

Walter Hofer
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Magiczne Zakopane podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich m.in. podziękuje za wieloletnią współpracę Walterowi Hoferowi oraz spróbuje ustanowić rekord utworzenia największej flagi Polski - zdradził PAP Michał Sieczko z Crowd Supporters.

PŚ w Zakopanem: Kibice podziękują Walterowi Hoferowi. Szczegóły oprawy

W sobotę w stolicy polskich Tatr rozegrany zostanie konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny.

Ekipa Crowd Supporters, która od 19 lat czuwa nad całą otoczką dużych imprez sportowych, a konkursów PŚ w Zakopanem od siedmiu, tym razem postanowiła uczcić Austriaka Waltera Hofera, żegnającego się z funkcją dyrektora pucharowych zawodów.

- Będzie to dla mnie szczególnie wzruszający moment, ponieważ to właśnie on w 2003 roku zaufał moim zapewnieniom, że potrafimy zmienić wizerunek tej dyscypliny poprzez stworzenie magicznej oprawy - przypomniał Sieczko.

Nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów tego wydarzenia, dodał jednak, że m.in. zaplanowano - jak to nazwał - symboliczne przekazanie dyrektorskiej władzy.

- Osobie, która w 2012 roku zwróciła się do mnie z pytaniem, czy nasza ekipa nie spróbowałaby przekuć na włoski grunt tego, co dzieje się na naszych imprezach w Polsce. Nie chcę dziś jednak przypominać nazwiska, mimo że Międzynarodowa Federacja Narciarska już dawno je oficjalnie podała. Chcemy to zrobić głośno i w szczególny sposób właśnie na Wielkiej Krokwi - zaznaczył.

PŚ w Zakopanem: Kibice podejmą próbę ustanowienia rekordu Polski

Kolejną atrakcją zakopiańskich konkursów będzie próba ustanowienia rekordu Polski w utworzeniu największej świecącej flagi narodowej.

- W czwartek ruszy strona internetowa rekordflagi.pl. Wszyscy, którzy tam zaglądną, będą mogli wybrać sobie - w zależności, w którym sektorze będą kibicować - biel lub czerwień i na dany przez nas znak "odpalą" telefony właśnie w tym kolorze. Może uda nam się ustanowić pierwszy taki mobilny rekord - zauważył założyciel Crowd Supporters.

Tradycyjnie duet Sieczko - DJ Ucho Darek Ślęzak doda skoczkom trochę muzycznej energii.

- Będą to oczywiście wybrane przez nich utwory. Np. Kamil Stoch posłucha "Freestyler" Boomfunk MC's, Piotr Żyła będzie zagrzewany do walki przez "American Pie" Dona McLeana, Maciek Kot skoczy w rytmie "Catgroove" Parov Stelar. Jedynie Dawid Kubacki nie zmienił od kilku lat utworu i w tym roku również dzięki piosence "Zawsze do celu" zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście mam nadzieję poleci te kilka metrów dalej - zakończył Sieczko.

W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy, a dzień później indywidualny. Trener Michal Doleżal uznał, że Polskę reprezentować będzie dziewięciu skoczków: Andrzej Stękała, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Natomiast o tym kto wystąpi w drużynówce, sztab szkoleniowy ma zdecydować po piątkowych kwalifikacjach.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się