Obserwuj w Google News

PŚ w Wiśle: kiedy odbędą się konkursy? Sprawdź program zawodów

2 min. czytania
02.11.2022 12:42
Zareaguj Reakcja

PŚ w Wiśle - program. Sprawdź, kiedy odbędą się kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza. Zawody rozpoczynają się już w tym tygodniu.

PŚ w Wiśle PROGRAM skoków. Kiedy kwalifikacje i konkursy
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Pierwsze zawody nowego Pucharu Świata będą wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze, zawodnicy na zeskoku wylądują nie na śniegu, a igelicie. - Przy obecnych cenach za prąd bym się nie podjął produkcji śniegu – przyznał szczerze dyrektor skoczni Andrzej Wąsowicz. Po drugie zawody rozpoczną sezon, który od razu potem zostanie wstrzymany do końca listopada. Wszystko dlatego, że w trakcie Pucharu Świata odbywają się też mistrzostwa świata w Katarze.

Choć konkurs będzie odbywał się w jesiennej aurze i przy dodatniej temperaturze, wynoszącej ponad 10 stopni Celsjusza, do Polski przyjeżdża niemal wszyscy czołowi zawodnicy świata. - Mamy zgłoszonych 21 reprezentacji. Poza nielicznymi wyjątkami ma do nas zjechać cała czołówka - zapewnił szef obiektu.

W tym roku na obiekcie im. Adama Małysza będą rywalizować nie tylko mężczyźni, ale także panie. W piątek (4.11) zostaną przeprowadzone kwalifikacje do sobotnich (5.11) konkursów indywidualnych Pucharu Świata, a w niedzielę (6.11) zarówno kwalifikacje, jak i konkursy.

Redakcja poleca

PŚ w Wiśle - terminarz

Na zawody w Wiśle trener Thomas Thurnbichler powołał trzynastu zawodników. Oprócz najlepszych zawodników ubiegłego sezonu: Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego w kadrze znalazł się też  Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Jan Habdas, Maciej Kot, Tomasz Pilch i Andrzej Stękała.

W kadrze Polek znalazły się trzy zawodniczki: Nicole Konderla, Kinga Rajda, Sara Tajner. Najmniej znaną skoczkinią z tego grona jest Sara, córka Tomisława Tajnera i wnuczka Apoloniusza, byłego prezesa PZN i trenera Adama Małysza. 16-letnia zawodniczka do tej pory nigdy nie startowała w konkursie Pucharu Świata. Ma za to za sobą udział w mistrzostwach świata juniorek w Zakopanem (9 miejsce) i kilku zawodach FIS Cup (najlepszy wynik - 28. miejsce). 

PŚ w Wiśle - PROGRAM

Program inaugurujących PŚ 2022/23 zawodów w Wiśle: piątek, 4 listopada

  • 16.00 - oficjalny trening mężczyzn
  • 18.15 - kwalifikacje mężczyzn

sobota, 5 listopada

  • 15.00 - seria próbna mężczyzn
  • 16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn 

niedziela, 6 listopada

  • 14.30 - kwalifikacje mężczyzn
  • 16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego mężczyzn

Konkurs kobiet: piątek, 4 listopada godz. 12.00 - oficjalny trening, godz. 14 kwalifikacje. Sobota, godz. 11: seria próbna, 12 - pierwsza seria. Niedziela: godz. 11 - kwalifikacje, godz. 12 pierwsza seria. RadioZET.pl/PAB