,

PŚ w Planicy: Finał sezonu bez presji. Zobacz kalendarz zawodów

Krzysztof Sobczak
20.03.2018 09:00

Finałowe konkursy w Planicy będą dla Kamila Stocha samą przyjemnością. Polak ma już w kieszeni Kryształową Kulę, kilka dni temu wygrał cykl Raw Air, a zatem w Słowenii będzie skakał beż żadnej presji. Zobacz, kiedy odbędą się zawody PŚ w Planicy.

Polscy skoczkowie na podium w Vikersund
fot. PAP/EPA

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Słoweńcy poszli w ślady Norwegów i postanowili, na wzór Raw Air, zorganizować własny mini-cykl, który ma uatrakcyjnić rywalizację. W tym roku odbędzie się pierwsza edycja Planica 7.

Zobacz także

Planica 7 - o co chodzi?

Zasady rozgrywania turnieju są bardzo proste - zwycięzcą będzie ten skoczek, który po siedmiu próbach: kwalifikacjach, czterech seriach konkursowych oraz dwóch w zmaganiach drużynowych będzie miał najwyższą łączną notę. Triumfator wzbogaci się o 20 tys. franków szwajcarskich, czyli ok. 72 tys. zł.

Planica 7 - czterodniowe święto skoków

Skoczkowie będą mieli tylko trzy dni na odpoczynek po wyczerpującym Raw Air. Już w środę odbędą się pierwsze treningi, a dzień później zaliczane do klasyfikacji generalnej Planica 7 kwalifikacje. Konkursy indywidualne zaplanowano na piątek i niedzielę, a rozdzielą je sobotnie zawody drużynowe.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jak zwykle w Planicy, trzeba zwrócić uwagę na godziny rozgrywania zmagań. Kwalifikacje, a także sobotnie i niedzielne konkursy rozpoczną się przed południem, natomiast w piątek start zawodów zaplanowano na godz. 15.

Terminarz Planica 7:

Czwartek, 22.03.
Kwalifikacje (godz. 11)

Piątek, 23.03.
Konkurs indywidualny (godz. 15)

Sobota, 24.03.
Konkurs drużynowy (godz. 10)

Niedziela, 25.03.
Konkurs indywidualny (godz. 10)

RadioZET.pl/KS