Zamknij

PŚ kobiet w skokach: Polki zadebiutują w konkursie drużynowym

15.01.2020 12:56

Reprezentacja Polski kobiet zadebiutuje w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w japoński Zao - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych trener żeńskiej kadry Łukasz Kruczek. Dodatkowe powołanie otrzymała 18-letnia Nicole Konderla, dla której będzie to debiut w zawodach tej rangi.

Nicole Konderla i Polki zadebiutują w konkursie druzynowym PŚ
fot. PZN
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Czas na nowe doświadczenia. Reprezentacja Polski skoczkiń narciarskich po raz pierwszy w historii weźmie udział w konkursie drużynowym" - przekazał szkoleniowiec. Zawody odbędą się w sobotę 18 stycznia na normalnym obiekcie w Zao (HS102).

Nicole Konderla i polska drużyna kobiet zadebiutują w PŚ

Wydawało się, że w Japonii zobaczymy te same zawodniczki, które w miniony weekend rywalizowały w Sapporo, a więc Kingę Rajdę, która zajęła najwyższe w historii naszej kadry pań miejsce w PŚ (21.), oraz Annę Twardosz i Joannę Szwab. Trener Łukasz Kruczek postanowił jednak, że startująca do tej pory w zawodach Pucharu Kontynentalnego 18-letnia Nicole Konderla, brązowa medalistka mistrzostw Polski, jest już gotowa na debiut w PŚ. Na razie na mniejszej skoczni.

W Zao - w piątek oraz w niedzielę - odbędą się zawody indywidualne, a w sobotę konkurs drużynowy z udziałem ośmiu reprezentacji: Polski, Włoch, Rosji, Słowenii, Niemiec, Japonii, Norwegii oraz Austrii. To oznacza pewny udział w obu seriach i punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów.

RadioZET.pl/skijumping.pl/Twitter