,

Znamy skład reprezentacji Polski na PŚ w Oberstdorfie. Wraca Andrzej Stękała

13.03.2022 19:06

Michal Dolezal ogłosił skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich na konkurs lotów w Oberstdorfie. Do kadry wrócił Andrzej Stękała, zwycięzca ostatnich zawodów w Pucharze Kontynentalnym. 

Oberstdorf 2022: Skład reprezentacji Polski. Kto wystąpi
fot. Damian Klamka/East News

Oberstdorf to kolejny konkurs PŚ w którym obejrzymy dalekie skokach. Po MŚ w lotach czeka nas rywalizacja na kolejnym mamucie - K185 w Oberstdorfie. Polacy w niemieckim Vikersund zaprezentowali się przyzwoicie: błyszczał zwłaszcza Jakub Wolny, który był 11. w klasyfikacji generalnej mistrzostw, a w konkursie drużynowej oddał 2 z 3 najdłuższych skoków, jeśli brać pod uwagę tylko naszych kadrowiczów. W konkursie drużynowym 25-latek poleciał 215 i 231 metrów. 

Pod koniec MŚ w lotach dobrze zaprezentował się też Kamil Stoch. Nasz mistrz poleciał na 221 metr.  

Puchar Świata przenosi się do Oberstdorfu. Znowu będą latać 

Do Oberstdorfu poleci cała kadra, która rywalizowała w Oberstdorfie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Do nich dołączy Andrzej Stękała. 

Andrzej Stękała wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Polak został zapytany o to, czy w związku z tym sukcesem weźmie udział w konkursie w Niemczech. - Zobaczymy czy mnie wezmą - mówił z uśmiechem po wygranej w Zakopanem.

RadioZET.pl.skijumping.pl