Zamknij

Nowe informacje ws. Michala Dolezala. PZN: "Rozmawialiśmy z wieloma kandydatami"

23.03.2022 19:43

Sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel potwierdził w rozmowie z portalem WP SportoweFakty, że PZN "rozmawiał już z wieloma kandydatami" do zastąpienia Michala Dolezala, jednak wciąż nie wyklucza scenariusza, że czeski szkoleniowiec pozostanie trenerem reprezentacji Polski skoczków narciarskich na kolejny sezon.

Michal Dolezal
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po konkursach Pucharu Świata w Planicy, które odbędą się w najbliższy weekend, wygaśnie umowa Michala Dolezala z Polskim Związkiem Narciarskim i wciąż nie wiadomo, czy Czech podpisze nowy kontrakt, czy też polscy skoczkowie będą mieli nowego szkoleniowca.

Poważnym kandydatem do zastąpienia Dolezala był jeszcze do niedawna Austriak Alexander Pointner, który jednak wyznał w rozmowie z "Tiroler Tageszeitung", że chociaż rozmawiał z Polakami, to "nie udało im się porozumieć".

Jan Winkiel: "Rozmawialiśmy z wieloma kandydatami do zastąpienia Michala Dolezala"

W środę dla portalu WP SportoweFakty potwierdził to sekretarz generalny PZN-u Jan Winkiel. - Rozmowy z Alexandrem przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. To świetny fachowiec. Szczegółów nie będę jednak zdradzał - powiedział.

Obecnie kandydatem numer jeden wydaje się być inny austriacki szkoleniowiec, były skoczek, a obecnie asystent trenera Austriaków Andreasa Widhoelzla - Thomas Thurnbichler. - Rozmawialiśmy z wieloma kandydatami. Na razie nie chcę zdradzić, kto jest bliżej, a kto dalej od objęcia kadry. Zachowujemy w tym temacie dużą wstrzemięźliwość - podkreślił Winkiel dla WP SportoweFakty.

Dodał, że podczas weekendu w Planicy (24-27 marca) Polacy nie poznają nazwiska trenera, który będzie prowadził biało-czerwonych w przyszłym sezonie. Jak stwierdził, "PZN nie zamierza się spieszyć z tą decyzją" i nadmienił, że wciąż możliwy jest scenariusz, iż umowa z Michalem Dolezalem zostanie po prostu przedłużona.

loader

RadioZET.pl/WP SportoweFakty