Obserwuj w Google News

Nie żyje Zbigniew Banet. Apoloniusz Tajner przekazał przykre wieści

Maciej Walasek
1 min. czytania
26.06.2022 13:39
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Zbigniew Banet, prezes klubu LKS Klimczok Bystra. Smutne wieści o jego śmierci przekazał Apoloniusz Tajner w czasie sobotniego zjazdu PZN.

Zbigniew Banet nie żyje
fot. LKS Klimczok Bystra Skoki Narciarskie i Kombinacja Norweska/Facebook screen

Zbigniew Banet nie żyje. Informację o jego śmierci podał Apoloniusz Tajner w trakcie Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PZN. Funkcję prezesa LKS Klimczok Bystra sprawował od 1983 roku. To ogromny cios dla klubu, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 82 lat odszedł od nas Wspaniały Człowiek - od zawsze związany ze sportem, Prezes naszego klubu przez 40 lat, doktor Zbigniew Banet. Całej rodzinie składamy wyrazy współczucia i najszczersze kondolencje. Panie Prezesie będzie nam Pana bardzo brakowało" - napisano w komunikacie na profilu klubu w mediach społecznościowych.

Zbigniew Banet nie żyje

Zbigniew Banet od dłuższego czasu zmagał się z chorobą. Zmarł w wieku 82 lat.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że w sobotę 25 czerwca w krakowskiej Tauron Arenie odbyły się wybory nowego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Z posadą po 16 latach żegna się Apoloniusz Tajner. Jego następcą został Adam Małysz, który był jedynym kandydatem.

RadioZET.pl