Zamknij

Mógł skończyć tragicznie. Wideo z treningu Noriakiego Kasaiego mrozi krew w żyłach

24.11.2021 13:54

Noriaki Kasai opublikował na swoim profilu na Instagramie nagranie, na którym doszło do bardzo groźnie wyglądającej sytuacji z jego udziałem podczas treningu na skoczni w Rovaniemi. Legendarny japoński skoczek ćwiczy indywidualnie, aby powrócić do walki o najwyższe cele.

Noriaki Kasai
fot. Instagram/Noriaki Kasai/screen

Noriaki Kasai w przyszłym roki skończy 50 lat, ale wciąż nie chce zrezygnować ze skoków narciarskich. Chociaż forma legendarnego Japończyka w ostatnich latach nie pozwala mu na rywalizację w Pucharze Świata i nie ma on praktycznie żadnych szans na udział w nadchodzących zimowych igrzyskach olimpijskich, to nie zamierza się poddawać i - jak sam zapowiedział - będzie próbował dostać się do kadry na igrzyska... w 2026 czy nawet 2030 roku. Wówczas miałby już 54 bądź 58 lat, dlatego jest bardzo mało prawdopodobne.

W ostatnich dniach mistrz świata trenuje w fińskim Rovaniemi. Podczas jednej z sesji treningowych dostał mocny podmuch wiatru z boku, co doprowadziło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji.

Mógł skończyć tragicznie. Wideo z treningu Kasaiego mrozi krew w żyłach

49-latek przechylił się na bok i już zaczynał tracić kontrolę nad lotem, jednak w porę uregulował ułożenie swojego ciała zamaszystymi ruchami rąk.

Nagranie z całej sytuacji opublikował na swoim profilu na Instagramie sam jego "główny aktor". "Wiatr boczny jest bardzo silny. To skok, po którym mogłem upaść" - napisał w mediach społecznościowych Kasai jak gdyby nigdy nic.

Noriaki Kasai: największe osiągnięcia i sukcesy w skokach narciarskich

Noriaki Kasai to mistrz świata w lotach narciarskich z 1992 roku, podwójny wicemistrz olimpijski z Lillehammer w 1994 i z Soczi w 2014 roku, a także podwójny wicemistrz świata w drużynie z 1999 i 2003 roku.

loader

RadioZET.pl