Mistrz olimpijski przegrał z kontuzjami. Zakończył karierę w wieku 31 lat

Maciej Walasek
13.06.2022 16:27

Marinus Kraus, który razem z niemiecką kadrą wywalczył złoty medal olimpijski w konkursie drużynowym w Soczi podjął decyzję o zakończeniu kariery. Informację potwierdził w mediach społecznościowych.

Marinus Kraus
fot. AP/East News

Marinus Kraus mógł osiągnąć o wiele więcej w skokach narciarskich. Po złotym medalu w drużynie na ZIO w Soczi zawodnik walczył z kontuzjami, nieudanymi operacjami i słabą dyspozycją. W końcu w wieku 31 lat powiedział stanowcze "stop" i postanowił na dobre odłożyć narty.

"Pragnę poinformować, że postanowiłem zakończyć karierę w skokach narciarskich. Jestem niesamowicie wdzięczny i szczęśliwy w związku z tym, co udało mi się osiągnąć. To znacznie więcej niż marzyłem" - czytamy we wpisie na Instagramie.

Marinus Kraus zakończył karierę

Marinus Kraus w 2013 roku triumfował w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Z kolei w najwyżej był na 16. miejscu po zakończeniu zmagań 2013/14. Wówczas w tym sezonie odnotował najlepszy wynik w karierze. Podczas weekendu w Ruce w jednym z konkursów uplasował się na drugiej lokacie.

loader

RadioZET.pl